Medimagazin logo

Almanya'da BioNTech davasında yeni gelişme: İlk duruşma iptal edildi

Almanya'da bir sağlık çalışanının, COVID-19 aşısının yan etkileri olduğu iddiasıyla Alman biyoteknoloji firması BioNTech aleyhine Hamburg Eyalet Mahkemesi'nde açtığı davanın ilk duruşması iptal edildi
Kaynak: AA
Almanya'da BioNTech davasında yeni gelişme: İlk duruşma iptal edildi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Alman basınında yer alan haberlere göre, mahkeme sözcüsü, davacının avukatının reddihakim talebinde bulunduğu için ilk duruşmanın iptal edildiğini duyurdu.

Haberlerde, reddihakim talebinde, davanın önemi nedeniyle bir yargıç yerine hakimlerden oluşan bir kurul tarafından karara bağlamasının istendiği belirtildi. Mahkemenin bu talebi birkaç gün içinde değerlendireceği kaydedildi.

Sağlık çalışanından BioNTech'e 'yan etki' davası

Alman mahremiyet yasası kapsamında adının gizli kalması hakkını kullanan sağlık çalışanı adına hukuk firması Rogert & Ulbrich tarafından açılan dava, Hamburg Eyalet Mahkemesi'nde bugün başlayacaktı.

Sağlık çalışanı, aşı olduktan sonra vücudunun üst kısmında ağrı, kol ve bacaklarda şişlik, yorgunluk, uyku bozukluğu ve beyin sisi gibi semptomların ortaya çıktığını ileri sürerek, aşının neden olduğu bedensel zarar için 150 bin avro tazminat talep etmişti.

Davacı, ayrıca belirlenmemiş maddi zarar için de tazminat talebinde bulunmuştu.

BioNTech ise iddiaları inceledikten sonra bunları asılsız bularak davanın düşürülmesini talep etmişti.

BioNTech'e 'yan etki' davasına Prof. Mehmet Ceyhan'dan yorum: Yalan söylüyorlar

 

biontech
yan etki
dava
almanya
saglik calisani
Yorum (2)
nevzat kulukçu
devler savaşıyor. bakalım neler olacak?
1
Cevapla
Devrimci Derviş
en basit ilaçlarda bile, davacının söylediği şikayetlerin yarısı yantesir olarak prospektüste yazıyor. covid aşılarının hiç birisinde yapılırken ne onam alındı ne de bilgilendirme yapıldı. zorla güzellik bir yerde isyanla kendisini gösterir.
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir