Medimagazin logo

Tıbbi cihaz kongresine bakanlıklar da ilgi gösteriyor

Dünya tıbbi cihazlar ve cerrahi el aletleri sektörünün yakından izlediği 2011 4. Ulusal Tıbbi Cihazlar İmalatı Sanayi Kongre ve Sergisi (TİSKON) için geri sayım başladı.
Tıbbi cihaz kongresine bakanlıklar da ilgi gösteriyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Dünyanın üçüncü büyük kümelenme merkezi olan Samsun'da 23-24 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek kongreye bakanlıklar da büyük ilgi gösteriyor. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı Sanayi Müsteşarlığı başta olmak üzere birçok kurumun üst düzey yetkilileri, kongreyi merakla beklediklerini belirterek her türlü desteği sağlayacaklarını belirtti.

Ulusal Tıbbi Cihazlar İmalatı Sanayi Kongre ve Sergisi'ne sayılı günler kala TİSKON heyetinden Makine Mühendisleri Odası (MMO) Genel Merkez Başkanı Ali Ekber Çakar, MMO Samsun Şube Başkanı Kadir Gürkan, Genel Merkez Sayman Üyesi Tahsin Akbaba, Samsun Şube Sekreter Üyesi Özkan Er, Medikal Sanayi Kümelenme Derneği (Mediküm) Başkanı Ahmet Aydemir, Başkan Yardımcısı Ahmet Alp Doğru, derneğin sekreter üyesi Turan Özfurat ve SEİS Türkiye Sağlık Endüstrisi İşverenleri Sendikası Başkanı Metin Demir, Ankara ve İstanbul'da resmi ziyaretlerde bulundu. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Davut Kavranoğlu, Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Nihat Tosun, Sağlık Bakanlığı Dış İlişkiler Dairesi Başkanı Kamuran Özden, Savunma Sanayi Müsteşar Yardımcısı Sedat Güldoğan, Kamu İhale Kurumu (KİK) Başkan Vekili Kazım Özkan, KOSGEB Başkan Yardımcısı Bayram Mecit, RTÜK Üyesi Esat Çığlak, Medikal Teknik Dergisi ve MedikalPlus Dergisi'ni ziyaret eden heyetin, ziyaretlerden Ulusal Tıbbi Cihazlar İmalatı Sanayi Kongre ve Sergisi için konuşmacı ve katılımcı desteği sağladığı öğrenildi.

tıbbi
cihaz
kongresine
bakanlıklar
da
ilgi
gösteriyor
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir