Medimagazin logo

Aşı olduktan sonra komaya girmişti: O hemşire hayatını kaybetti!

Gürcistan'ın Ahıska kentinde, Oxford Üniversitesi-AstraZeneca şirketinin ortaklaşa ürettiği korona virüs aşısı uygulandıktan sonra komaya giren hemşire hayatını kaybetti
Kaynak: İHA
Aşı olduktan sonra komaya girmişti: O hemşire hayatını kaybetti!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Oxford Üniversitesi ile İngiliz-İsveç ortaklı ilaç şirketi AstraZeneca’nın birlikte ürettiği koronavirüs aşısının güvenliğine yönelik endişeler devam ederken, Gürcistan'dan aşıyla ilgili kötü haber geldi. Ahıska kentinde bulunan bir klinikte çalışan 27 yaşındaki hemşire Megi Bakradze'nin AstraZeneca aşısı uygulandıktan bir süre sonra anafilaksi geçirerek komaya girdiği, daha sonra ambulansla götürüldüğü başkent Tiflis'teki Birinci Üniversite Kliniğinde gördüğü tedavilerin ardından bugün yerel saatle 12.00’de hayatını kaybettiği duyuruldu.


Gürcistan'da AstraZeneca aşısı olan genç hemşire komaya girdi


Gürcistan Parlamentosu Başkanı Arçil Talakvadze, genç bir sağlıkçının ölümünden duyduğu üzüntüyü dile getirerek, şu ifadeleri kullandı:

“Genç bir hemşire olan Megi Bakradze'nin ölümü beni çok üzdü. Halkın salgınla savaşması için örnek teşkil eden profesyonel, kendini işine adamış genç bir hemşireyi kaybetmemiz çok üzücü. Ne yazık ki doktorların çabalarına rağmen kurtarılamadı. Gürcistan Parlamentosu adına, hayatını kaybeden genç doktorun ailesine, akrabalarına, arkadaşlarına ve meslektaşlarına baş sağlığı diliyorum."

oxford universitesi
astrazeneca
koronavirus
hemsire megi bakradze
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir