Medimagazin logo

Abbott'a İnteraktif Pazarlama ödülü

Abbott, “Duspatalin Retard: A.Ş.K Hikayesinde Mutlu Son” isimli projesi ile İnteraktif Pazarlama ödülüne layık görüldü.
Abbott'a İnteraktif Pazarlama ödülü
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Kendisini sağlık alanında fark yaratacak öncü bilim ve teknolojileri geliştirmeye adamış olan Abbott, ilaçdan tıbbi cihazlara, beslenmeden tanı ürünlerine kadar uzanan ürün portföyü ile yeni doğanlardan yaşlılara kadar geniş bir alanda insan sağlığına hizmet veren dünyanın en büyük global sağlık şirketlerinden biridir.

Abbott, İrritable Barsak Sendromu (İBS)’nin ağrı, şişkinlik, kabızlık ve diyare semptomlarının tedavisinde 2x1 pozolojiyle kullanılan ürünü Duspatalin Retard ve Cegedim Doğrudan Pazarlama ile gerçekleştirdiği interaktif e-mail projesi kapsamında Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği (DPİD) tarafından 20 farklı kategoride 200’den fazla projenin katıldığı yarışmada “E-mail Marketing Kategorisi”nde 3.’lüğe layık görüldü.

Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği (DPİD) tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen ve 13 Kasım Çarşamba günü açıklanan Doğrudan Pazarlama ödüllerine ‘’Duspatalin Retard: A.Ş.K (ağrı, şişkinlik, kabızlık kelimelerinin kısaltması) Hikayesinde Mutlu Son” isimli interaktif posta projesiyle katılan ve katılımcı tek sağlık sektörü firması olan Abbott, İnteraktif Pazarlama kategorisinde 150 firma içerisinde üçüncü oldu.

Proje kapsamında satış ekibinin düzenli ziyaret ettiği hekimlerin dışında kalan fakat bu gruptaki ilaçları sıklıkla reçete eden dahiliye, gastroenteroloji ve genel cerrahi uzmanlarına yönelik hastalık, semptomları ve Duspatalin Retard hakkında bilgi içeren bir elektronik posta programı yaratıldı. 1’er aylık aralar ile toplam 3 kez gönderilen e-postalarda hem hedef kitlenin alternatif kanallarla yapılan tanıtımlara duyarlılığı, hem de postalamanın ilgi çekici şekilde hazırlanması sonucu, bu alanda çok yüksek kabul edilen ortalama %25 açılma oranına ulaşıldı.

Projelerin strateji, yaratıcılık, uygulama becerisi ve sonuç başlıkları altında değerlendirildiği, yerli ve yabancı birçok büyük firmanın katıldığı yarışmada layık görüldüğü İnteraktif Pazarlama Ödülü ile Abbott, başarıları arasına bir yenisini daha ekledi.

abbott'a
i̇nteraktif
pazarlama
ödülü
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir