Medimagazin logo

TTB'ye geçici yönetim atandı, 1 ay içinde seçim olacak

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi'nin görevden alınması talebiyle açılan davada TTB Merkez Konseyi, mahkeme kararıyla görevden alındı. Yaşanan gelişmenin ardından TTB'ye geçici yönetim atandı, 1 ay içinde ise yeni bir seçim yapılması bekleniyor
Kaynak: MEDİMAGAZİN
TTB'ye geçici yönetim atandı, 1 ay içinde seçim olacak
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

MEDİMAGAZİN - Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi yönetiminin düşürülmesi talebiyle açılan dava dün sonuçlandı. Karar göre, TTB Merkez Konseyi yönetiminin düşürülmesine hükmedildi.

Merkez Konseyi'nin görevden alınmasının ardından yönetim kurulu yerine Erzurum, Malatya, Konya, Denizli ve Samsun tabipler odası başkanları geçici yönetim olarak atandı.

İzleyen süreçte Türk Tabipleri Birliğine bağlı tabip odalarından delegeler arasından 5 kişilik bir heyet belirlenecek ve bu heyet 1 ay içinde yeni yönetimin belirlenmesi için seçime gidecek.

Burada verilen karar da istinaf yoluna açık olacak.

Diğer taraftan TTB'nin yeni dönem yönetimini belirleyen seçim ise 2024 yılının Haziran ayında gerçekleştirilecek.

TTB davasında karar çıktı: Merkez Konseyi görevden alındı


 

ttb
merkez konseyi
turk tabipleri birligi
secim
delege
Yorum (2)
yandalcı
i̇yi̇ olmuş ttb doktorlari temsi̇l etmi̇yor
10
Cevapla
a.a
ttb seçimleri online yapılmalı ve her hekim oy kullanabilmelidir...bunu yapmak çok kolay...herkesin e devlet şifresi var... acaba neden geniş katılım istenmiyormu???neden her hekim oy kullanmak için 1 gününü ayırmak zorunda kalıyor????bunu ttb yapmaz ise hükümet yapmalı ve geniş katılım sağlanmalı
2
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir