Medimagazin logo

Bakan Memişoğlu: Aile hekimliklerini güçlendireceğiz

Sağlık Bakanı Kemal Memişoğlu, "Yaşlılarımıza, çocuklarımıza hizmetleri daha erken ulaştırabilecek aile hekimlikleri, sağlıklı yaşam merkezlerini güçlendireceğiz. Bu konudaki planlamaları çok yakında halkımıza duyuracağız. Esas hedefimiz hastalanmadan bedenimizi, sağlığımızı korumaktır" dedi.
Kaynak: DHA
Bakan Memişoğlu: Aile hekimliklerini güçlendireceğiz
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık Bakanı Kemal Memişoğlu, memleketi Rize'de ziyaretlerini sürdürdü. Rize Valiliği'ni ziyaret edip, Valilik Şeref Defteri'ni imzalayan Bakan Memişoğlu, kentteki sağlık yöneticileriyle toplantı yaptı. 

Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Bakan Memişoğlu, "Kendi memleketime Sağlık Bakanı olarak gelip, burada sayın valim, vekillerim ve belediye başkanımızla birlikte bir brifing aldık. Rize'nin sağlıkla ilgili durumunu ve gelecekle ilgili talep ve vizyonunu öğrendik. Birazdan sahaya çıkıp hastanelerimizi ve inşaatlarımızı ziyaret edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye, sağlık konusunda dünyanın en iyi sağlık hizmeti sunan ülkelerinden bir tanesi. Özellikle Sayın Cumhurbaşkanımızın ve benim memleketim olan Rize'ye aynı önem verdiğimiz için ikinci ziyaretimizi deprem bölgesi Kahramanmaraş'tan sonra buraya yaptık. İnşallah çok daha iyi sağlık hizmeti sunacağız" dedi.

"Aile hekimlikleri ve sağlıklı yaşam merkezlerini güçlendireceğiz"

Rize’de inşası süren şehir hastanesine ilişkin bilgi verip, sağlıklı yaşam merkezlerini güçlendireceklerini kaydeden Bakan Memişoğlu, "Herkesin merak ettiği Türkiye'nin belki de en güzel, en iyi şehir hastanesini kısa zamanda milletimizin hizmetine sunacağız. Bu konuda Sayın Cumhurbaşkanımızın bizlere kesin talimatı, bir an önce milletimizin hizmetine sunmaktır. Bu esasında, Rize'de sağlıkla ilgili problemlerin çok büyük bir oranda azalmasına, hatta bitmesine sebebiyet verecektir. Sağlık Bakanlığı olarak hedefimiz, Rize'de çözülmeyecek hiçbir sağlık problemi kalmamasıdır. Hiçbir hastamızın sağlık hizmeti almak için başka bir yere muhtaç olmamasıdır. İnşallah bunu sağlayacağız. Bunun yanında özellikle Rize'de, aile hekimliğinin, temel sağlık hizmetlerinin, hastalanmadan sağlığımızı korumayla ilgili büyük bir çaba harcamamız gerektiğini görüyorum. Yaşlılarımıza, çocuklarımıza hizmetleri daha erken ulaştırabilecek aile hekimlikleri, sağlıklı yaşam merkezlerini güçlendireceğiz. Bu konudaki planlamaları çok yakında halkımıza duyuracağız. 

Bizim esas hedefimiz, hastalanmadan bedenimizi, sağlığımızı korumaktır. Bağımlı olduğumuz kötü alışkanlıklarımızdan uzak duracağız. Onun için özelikle topluma ve Rizelilere şunu ifade etmek istiyorum ki; hastalanmadan önce sağlığımızı korumak önceliğimiz olmalı, bunu da sağlayacak temel sağlık hizmetleridir" diye konuştu.

saglik bakani kemal memisoglu
aile hekimligi
saglikli yasam merkezleri
rize
Yorum (8)
Almanya Yolcusu
sayın yeni bakanımız da -acağız, -eceğiz'li, gelecek zaman kipli cümlelerine başladılar. bu bir bakanlık klasiğidir. neticeyi biliyoruz.
11
Cevapla
Acilci
14 yıldır zayıf ve etkisiz olduğunu sayın bakanımız ikrar ediyor yani..
6
Cevapla
vallahi de bıktık billahi de bıktık
@acilci her ağacın kurdu içinde oluyor değil mi? acillerin polliklinik gibi kullanılmasını gereksiz başvuruları ve özlük haklarının zayıflığını da söyle istersen? yıllarca acilde süründüm. yaşım ilerledi şimdi aile hekimliğinde sürünüyorum. mutlu olur musun bilemiyorum?
10
Cevapla
Uz.Dr. Emre
tüik ile ilgili yoğun tartışmalar süredursun açıklanan enflasyona göre yapılan gider ödenekleri kiralar başta olmak üzere personelin kıdem tazminatları muhtasar vs. derken sürdürülemez noktaya geldi. ısıtma ve soğutma giderlerini daha ne kadar sürdürebiliriz yaşayıp göreceğiz?
3
Cevapla
Bence
acilen aile hekimliği sevk zincirini başlatın evinin önünde aile hekimliği varken çocuğum kusuyor diye çocuğunu hafta içinde mesai saatlerinde acile götürmek nedir yada 60 yaş üstü teyzelerin kireçlenmesi olduğunu bildikleri halde arada artan ağrılarda soluğu acilde almaları nedir
4
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir