Medimagazin logo

Sağlık ocağında ‘orgazm’ davası

Sağlık ocağında çalışan pratisyen doktor hakkında, kadın hastasına cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla 12 yıla kadar hapis istendi.
Kaynak: HÜRRİYET
Sağlık ocağında ‘orgazm’ davası
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İSTANBUL Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianameye göre olay şöyle gelişti: Geçtiğimiz şubat ayında, S.D. adlı kadın polise başvurarak ameliyat sonrası pansuman için bir sağlık ocağına gitti. Pansumanın ardından pratisyen Dr. E.M.’ye (52) muayene oldu. S.D., doktorun tahlil yaptırması gerektiğini, ücreti konusunda yardımcı olacağını söyledi. Doktor, bir cumartesi günü telefonla sağlık ocağına çağırdığı kadının pansuman odasında soyunmasını istedi. “Sıvı örnek almak için orgazm olman lazım” dediği S.D. bunun olmayacağını ifade edince, Dr. E.M. kendisine, “Ben sana yardımcı olurum” dedi. Dr., bir elini dudağına diğer elini ise cinsel organına soktuğu S.D.’den sürüntü aldı. S.D.’nin olayı anlattığı bir arkadaşı, olayı delillendirip doktordan şikayetçi olmasını önerdi. Olayını delillendirmek amacıyla sağlık ocağına tekrar giden kadın, doktorla yaptığı seks muhabbetini kayda aldı. Şüpheli sıfatıyla ifadesine başvurulan Dr. E.M., S.D.’nin kendisiyle yakınlaşmak istediğini, kabul etmeyince iftiraya uğradığını söyledi. Soruşturma sürerken, S.D. doktor hakkındaki şikâyetinden vazgeçti. E.M.’nin uzman olmadığı halde S.D.’ye jinekolojik muayene yaptığı öne sürülen iddianamede, şüphelinin hekimlik sınırlarını aşarak cinsel saldırıda bulunduğu öne sürüldü. Hakkında 12 yıl hapis istemiyle dava açılan Dr. E.M., İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak.
 

sağlık
ocağında
‘orgazm’
davası
Yorum (10)
dr merte
jinekolojik muyaneye prstiyenlerde yapar. ayrıca surekli ses kaydımı alıyorda kendisine taciz yapılırken ses kaydı alabiliyor bu bir tacizse neden cinsel muhabbet olmus. eee iste sonuc bu.... vurun dra vuramazsan iftira at...
0
Cevapla
dr.cc
jinekolojik muayeneyi uz. dahil yardımcı sağlık personeli ile yapar yapmalıdır. ayrıca doktorlar arasındada sapkınlığı olan insan tabiki mevcuttur.olayı tam bilmeden insanları suçlamakta savunmakta abesle iştigaldir.
0
Cevapla
Frankie Bellevan
Tam Haydar Dümen hocamızın alanına giren konular.Kadın'ın iddiası son derece çelişkili,çünkü cumartesi günü,yanında hemşire(orada bulunması hasta içinde,hekim içinde gerekli)yokken yalnız başına jinekolojik bir muayeneyi jinekolojist bir hekime değil de(sonuçta dağ başında,kuş uçmaz kervan geçmez bir yerde yaşamıyor ve zorunlu bir neden yok)pratisyen hekim meslektaşımıza yaptırmasının nedenini anlamak çok zor(Filmin başı itibarıyla).Hele olaydan hemen sonra hiç bir şikayette bulunmadan"gayet rahatlamış bir şekilde" evinin yolunu tutmuş olması da manidar.Gel zaman,git zaman.Bir gün;bir bayan arkadaşıyla sohbet esnasında doktordan nasıl para sızdırabileceği düşüncesi sanırım kankisi tarafından kafasına sokulur,bu parlak fikir kendi kafasına da haliyle yatar.Sonra bu fikir beslenir,büyütülür,olgunlaştırılır.Daha sonra iddia bayi sahibi bayan,kerametleri kendilerinden menkul bir takım araştırmacı,ortalığı karıştırmacı sözde gazetecilerin konu mankenleriyle yapmaya çalıştığı şeyi "benim onlardan ne eksiğim var" diyerek yapmak ister ve en kritik safhaya,uygulama safhasına geçer.Episode 1'in sonu.To be continued.
0
Cevapla
dr o a
her türlü şikayette pek mahir olan bu hastalar böyle bir durumda olay bittikten neden epey sonra şikayet ediyorlar (yani haberde anlatıldığı kadarıyla orgasm olduktan sonra ) bu işte bir bit yeniği var hekimle önce hekim hasta ilişkisi dışında birşeyler yaşanmış sonra iletişimde bir aksama olmuş!!! hanfendinin şikayet ondan sonra aklına gelmiş dr bellevanın yorumuna katılıyorum şikayet etmek için bunuda delillendirmeye kalkmış yani tacizi tekrar yaşamaya razı pek inandırıcı değil olayların doğal seyrine ters, su yokuş yukarı akmaz
0
Cevapla
Derya Bozdoğan
Değerli Arkadaşlar, Kadın iyi niyetli ya da değil bunu tartışmayalım bile.Hekim hastasına farklı duygularla yaklaşmıştır.Hem de çalıştığı kurumda.Bunun savunulacak bir tarafı yok.Bu haber ulusal medyadada çıkmıştır,vatandaşın ne hissettiğini düşünmek bile istemiyorum.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir