Medimagazin logo

Sağlık çalışanına şiddet uygulayan sanığa tahliye

Karabağlar'da geçtiğimiz ay kalp krizi geçiren hastayı taşıyan ambulansın manav tezgahına çarptığı gerekçesiyle, sağlık çalışanına yumruk atarak burnunu kırdığı ileri sürülen ve hakkında 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan sanık tahliye edildi.
Sağlık çalışanına şiddet uygulayan sanığa tahliye
OLAYIN GEÇMİŞİ: İZMİR’de, kalp krizi geçiren Hüseyin Yavuz’a müdahale ederek hastaneye yetiştirmeye çalışan 112 ambulansı, bir manavın şemsiyesine çarptı. İddiaya göre manav A.B. sağlık görevlilerine küfür etti, uyarılması üzerine de sağlık memuru Korkmaz Hangün’e yumruk atarak burnunu kırdı. A.B., içinde hasta bulunan ambulansın arkasından da taş atarak camını kırdı. Ambulansta duran kalbi tekrar çalıştırılan hasta Hüseyin Yavuz ise, götürüldüğü hastanede yapılan müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi. A.B., polis tarafından gözaltına alınmıştı.
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İzmir 19. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya "Kamu görevi nedeniyle vücutta kemik kırığı oluşturacak şekilde kasten yaralama" suçundan 2 ile 5 yıl arasında hapis cezası istemiyle tutuklu yargılanan Adem B, davacı sağlık çalışanı Korkmaz Hangün ve tarafların avukatları katıldı.

Sanık Adem B. savunmasında, tezgahının yanında bayılan bir kişiyi hastaneye götüren ambulansın geri manevra yaparken 4 bin lira değerindeki tentesine vurduğunu, buna tepki gösterince ambulanstaki görevlilerin üzerine saldırdığını öne sürdü. Sağlık görevlilerinin kolunu kırdığını iddia eden Adem B. kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmediğini, kendisinin mağdur olduğunu söyledi.

Şikayetçi sağlık çalışanı Korkmaz Hangün ise kalp krizi geçiren bir kişiyi hastaneye götürmek için yola çıktıklarını ve geri manevra yaparken ambulansın tezgahın tentesine çarpması üzerine tezgah sahibinin kendilerine tepki gösterdiğini belirtti. Hangün, "Bana yumruk attı burnum kırıldı. Döner bıçağıyla bizi kovaladı. Ambulansa binip oradan uzaklaşmaya çalıştık, arkamızdan taş atarak ambulansın camını kırdı. Bu sırada sağlık ekibimiz kalp krizi geçiren ve kalbi duran hastaya müdahale ediyordu. Çok zor durumda kaldık. Eğer oradan kaçıp gitmeseydik, daha kötü sonuçlar doğacaktı. Sanıktan şikayetçiyim" ifadelerini kullandı.

Hakim, sanığın tutuksuz yargılanmasına karar vererek duruşmayı erteledi.

Karabağlar'da geçtiğimiz ay kalp krizi geçiren bir kişiyi hastaneye götüren ambulansın manav tezgahına çarptığı gerekçesiyle çıkan tartışmada sağlık çalışanı Korkmaz Hangün, kendisine yumruk atarak burnunu kırdığı iddiasıyla tezgahının sahibi Adem B'den şikayetçi olmuştu. Gözaltına alınan ve sevk edildiği mahkemece tutuklanan Adem B. hakkında "Kamu görevi nedeniyle vücutta kemik kırığı oluşturacak şekilde kasten yaralama" suçundan 2 ile 5 yıl arasında hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.

sağlık
çalışanına
şiddet
uygulayan
sanığa
tahliye
Yorum (5)
bekir bozağ
maalesef mahkemeler kamu görevlileri arasında ayrım yapıyor, örneğin kendilerine (görev başında olmadıkları zaman bile) darp ya da en ufak bir şey olsa sanığı süründürüyorlar, medyada zaman zaman yer alıyor bu tip haberler. maalesef adalet herkese eşit işlemiyor. bu konuda yeni yönetmelikler çıktı ama sağlıkçıya şiddet hakim ve savcılar tarafından önemsenmediği için sonuç değişmiyor.
0
Cevapla
Efecan
Bir savcıya, bir hakime darp edildiği zaman serbest bırakıldığını gören duyan bilen var mı? Dahası bir savcı yanlış mütalaa yapsa, hakim yanlış karar verse, AIHM kadar gitse ve yanlış olduğu ortaya çıksa neden tazminat ödemezler? En kötüsü neden biz, hepimiz, milletçe ödemek zorundayız? Buna mecbur muyuz? Ne biçim bir yanlış uygulamadır bu?
0
Cevapla
Kuzey
Efecan kardeşim son derce haklısın, ileri demokrasi böyle bir şey olmalı herhalde?
0
Cevapla
Hasan
Hakimin, Savcının yanlışı bizim cebimizden mi çıkıyor yani? Yahu bana ne, niye ödeyim ki ben elalemin yaptığı yanlışın cezasını?
0
Cevapla
acil dr.
savcı ve hakimlerin yaptığı haksızlıklara ve keyfi uygulamalara karşı bizi koruyacak hiçbirşey yok.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir