Medimagazin logo

Müezzinoğlu: Özlük haklarında iyileştirmeler devam edecek

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutladı. Müezzinoğlu, sağlık çalışanlarının özlük haklarında iyileştirmelere de devam edileceğini söyledi.
Müezzinoğlu: Özlük haklarında iyileştirmeler devam edecek
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Twitter'daki hesabından bir açıklama yapan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Siz değerli sağlık çalışanlarına sevgi ve şükranlarımı sunar, 14 Mart Tıp Bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım" dedi. Müezzinoğlu, Sağlık Bakanlığının internet sitesinden de bir mesaj yayımladı. İşte o mesaj:

"Sevgili Meslektaşlarım,

Özünde, karşılıksız hizmet ve fedakarlık olan mesleklerin başında hiç şüphesiz hekimlik gelir. Istırap içindeyken bile hastasının yardımına koşan, acısını dindirmeden mesaisini bitirmeyen fedakar hekim ve sağlık çalışanlarımızın bu anlayışını yansıtan örneklere her gün şahit oluyoruz. Kolunda serum ile hasta muayene eden doktorumuzun, yoğun kar ve arazi şartları nedeniyle hastasını evinden alıp sırtında ambulansa taşıyan acil tıp teknisyenimizin, olay yerine biran önce ulaşmak için hayatını ortaya koyan ambulans şoförümüzün gayreti bunlardan bazılarıdır.

Geride bıraktığımız 12 yıl boyunca dünyanın da takdirini kazanan reformları siz değerli sağlık çalışanlarımızın olağanüstü gayreti ile gerçekleştirdik. Böylece ülkemizin en ücra noktalarına kadar sağlık hizmetini ulaştırabildiğimiz bir dönemin kapılarını açtık. Bu tablonun oluşmasında hiç şüphesiz Türkiye'nin sağlığı için emek harcayan siz değerli sağlık çalışanlarının gayreti ve fedakarlığı var.

MÜJDE VERDİ

Değerli Sağlık Çalışanı Kardeşlerim

İnsanımızın sağlık hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanabilmesi için var gücünüzle çalışıyorsunuz. Mesleğinizi icra ederken karşınıza çıkan güçlükler hiçbir zaman sizi yıldırmadı, yolunuzdan alıkoymadı. Bunu yaparken karşılık beklemeden, erdemli bir şekilde sadece mesleki sorumluluğunuzu yerine getiriyorsunuz. Bu özveriniz, bizler için motivasyon kaynağı olduğu gibi ülkemiz adına yapacağımız reformların da en güçlü adımı oluyor.

Bu doğrultuda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı görev anlayışı ve çalışma heyecanı ile insanımıza daha iyi bir sağlık hizmeti verebilmek için hep birlikte gayret edeceğiz. Karşılıklı diyalog ve işbirliği ile yine zorlukların üstesinden geleceğiz. Emeği hiçbir maddi değerle karşılanması mümkün olmayan kıymetli mesai arkadaşlarımın özlük hakları için yaptığımız iyileştirmelere devam edeceğiz. Bu vesileyle siz değerli sağlık çalışanlarına sevgi ve şükranlarımı sunar, 14 Mart Tıp Bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım. Sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir yaşam temennisiyle..."

müezzinoğlu:
özlük
haklarında
iyileştirmeler
devam
edecek
Yorum (10)
Dr S İsmail Cihan
Demansta meslektaşlarımız var.Yaş sınırını bekliyorlar hastane köşelerinde. Başçavuşla aynı emekli maaşı alamadıkları için.İyileştirilme beklemiyoruz.Çünkü 25 yıldır gerek meslektaşlarımız "muayenehane ve bıçak parası" aşkına özlük haklarını ihmal ettiler.Bakanlıkta zaten seyirci kaldı.Biz mi? Biz de Başçavuşun da gerisinde kaldık.Sağolun Varolun.Esen Kalın.
0
Cevapla
mç.
Şimdiye kadar ne iyileştirmesi yapıldı acaba..yoksa ben farketmedim mi? seyyanen verilen zamlar döner sermeye alanlara uygulanmadığından sağlık çalışanlarına etkisi olmadı. Yıpranma payı ne zaman akıllarına gelecek merak içinde bekliyorum. Bakan yardımcımız sendikacı bir alt yapıdan gelmiş olmasına rağmen henüz onunda aklına birşey gelmedi sanırım!. Lütfen başınızı iki elinizin arasına alıp tekrar düşünün..Mutsuz bir sağlık ordusu kurduğunuzun farkındamısınız...
0
Cevapla
Dr.MO
Başlamayan şey nasıl devam edecekmiş?
0
Cevapla
DR.Cevdett
''Emeği hiçbir maddi değerle karşılanması mümkün olmayan kıymetli mesai arkadaşlarımın özlük hakları için yaptığımız iyileştirmelere devam edeceğiz.'' HANGİ ÖZLÜK HAKKIMIZ İYİLEŞTİRİLDİ ACABA?
0
Cevapla
türkay özcan
Biz biraz gerizekalıyız ya bu söylem bir 6 ay daha götürür bizi, 10 yıldır götürüyor zaten.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir