Medimagazin logo

Memur-Sen Genel Başkanı: Sıradaki müjde 'ilave ek zam' olmalı

Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Genel Başkanı Ali Yalçın, aralık ayı tüketici fiyat endeksinin (TÜFE) açıklanmasıyla birlikte memur ve emeklinin maaşına yansıyacak zam oranının yüzde 16,47 olduğunu belirterek, "Devletimizin gücü ve paydaşlığıyla; yüzde 16,47 artışa ilave yapılacak 'ek zam' kamu görevlilerimizi/emeklilerimizi rahatlatacak, unutulmayacaktır. Sıradaki müjde 'ilave ek zam' olmalı" dedi
Kaynak: DHA
Memur-Sen Genel Başkanı: Sıradaki müjde 'ilave ek zam' olmalı
Memur- Sen Genel Başkanı Ali Yalçın
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Memur- Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, aralık ayı TÜFE verileri açıklandıktan sonra Twitter hesabından açıklama yaptı. 

Yalçın, "TÜİK aralık ayı enflasyon oranının yüzde 1,18 açıklanmasıyla birlikte; yıllık enflasyon yüzde 64,27, enflasyon farkı yüzde 7,84 ve kamu görevlileri/emeklilerinin maaş/ücretlerine yüzde 8 Toplu Sözleşme artışıyla beraber yansıyacak oran yüzde 16,47 olarak belli oldu.

2022 yılında küresel ekonomik krizin yansımasıyla oluşan enflasyonist durumdan kamu görevlilerimizi korumak için maaş/ücretlere toplamda yüzde 87 artış yapılmış, Gelir Vergisi muafiyeti, sözleşmeliye kadro ve ek gösterge düzenlemesi gibi çalışma hayatına yönelik birçok önemli adım atılmıştır" dedi.

Memur ve emeklinin alacağı zam oranı belli oldu! İşte 6 aylık enflasyon farkı

Yalçın, açıklamasının devamında, "Haklı beklentilere cevap verecek şekilde asgari ücrete yapılan artış, sabit gelirlinin korunması yönünde gösterilen iradenin önemli bir yansımasıdır. Asgari ücrete oran/tutar bazında yapılan tarihi artışı gerekçe kılan piyasa gerçekleri, kamu görevlilerimiz için de geçerlidir. 

2023 yılının ilk müjdesi, 2022 yılındaki kararlı iradeyi devam ettirir nitelikte kamu görevlilerimize verilecek 'ek zam' olmalıdır. Devletimizin gücü ve paydaşlığıyla; yüzde 16,47 artışa ilave yapılacak 'ek zam' kamu görevlilerimizi/emeklilerimizi rahatlatacak, unutulmayacaktır. Sıradaki müjde 'ilave ek zam' olmalı" ifadelerine yer verdi. 

memur sen
ali yalcin
ilave ek zam
memur zammi
maas
Yorum (2)
yoksullasan beyaz yakali
sayın ali yalçın ücretiniz geçmiş enflasyona göre artsa dahi, enflasyon refahınızdan çalar. düşük ölçülüyorsa daha fazla çalar. i̇to ve enag enflasyonlarına bakın allah aşkına. asgari ücret mıknatıs gibi tüm ücretleri kendine çekiyor hızla yoksullaşıyoruz farkında mısınız?
24
Cevapla
Tüm Hekimlere Sözleşme Hakkı veya Maaşı Verilsin
yetkili sendika memur-sen sağlık-sen ama hekimleri temsil etmiyor, aralık 2021 de üstelik genelge ile değil yasa ile meclisteki tüm partilerin oyu ile kabul edilen özellikle emekli hekimlere nefes aldıracak düzenlemeyi iptal için çabanızı ve kendinizce başarınızı unutmadık, unutmayacağız.
31
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir