Medimagazin logo

HDP’li doktor vekilin milletvekilliği düşürülecek

TBMM Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu, HDP'li doktor Milletvekili Semra Güzel'in devamsızlık nedeniyle milletvekilliğinin düşürülmesi yönünde karar vererek, dosyayı Genel Kurul'a sevk etti
Kaynak: DHA
HDP’li doktor vekilin milletvekilliği düşürülecek
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

TBMM Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu, AK Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt başkanlığında toplandı. Komisyon Başkanı Beyazıt, HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in 2022 yılında Genel Kurul'un 6 birleşimine özürsüz ve izinsiz katılmadığını belirterek, bu nedenle Anayasa'nın 84'üncü ve İç Tüzük'ün 138'inci maddeleri uyarınca gerekli değerlendirmenin yapılması ve devamsızlık raporunu görüşmek üzere toplandıklarını söyledi. 

Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in savunma için yetkilendirdiği HDP Batman Milletvekili Rüştü Tiryaki, Semra Güzel adına savunma yaptı. Karma Komisyon'un HDP'li üyeleri de söz alarak, Güzel'in milletvekilliğinin haksız yere düşürülmek istendiği savundu. 

5,5 saat süren toplantıda, Semra Güzel'in devamsızlık nedeniyle milletvekilliğinin düşürülmesi yönünde oy çokluğuyla karar verildi. Karar, muhalefet şerhinin sunulmasının ardından Genel Kurul'a sevk edilecek. Güzel'in vekilliğinin düşürülmesine ilişkin nihai karar, Genel Kurul'da verilecek. 

Semra Güzel kimdir?

Doktor olan Semra Güzel, ilk, orta ve lise eğitimini Viranşehir'de tamamladı. Harran Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi.

2009 yılında DHY kurasıyla Mardin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesine atandı. Kasım 2010'da Nusaybin 1 No'lu ASM'de Aile Hekimliği görevine geçti. Eylül 2012'de TUS ile Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Anestezi ve Reanimasyon Bölümünü kazandı. Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikasında görev aldı. Diyarbakır Tabip Odasında Eş Başkanlık sıfatıyla Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

hdp milletvekili
doktor
tbmm
semra guzel
Yorum (1)
uzmanhekim
bu şahsın terör örgütü üyesiyle birlikteki fotoğrafının vekillikten alınmasına delil oluşturması gibi iktidar dahil tüm siyasilerin ,bürokratların da her tür terör örgütü başı ve üyeleriyle olan fotoğrafları da delil sayılıp gereği yapılmalı, normal adalette olan emsal durum gereği bunu gerektirir
6
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir