Medimagazin logo

Beş yıldızlı devlet hastanesi geliyor

Bahçelievler nihayet devlet hastanesine kavuşuyor. Bitme aşamasına gelen hastaneye personel ve cihaz alımına yakında başlanacak. 15 katlı 309 yatak kapasiteli hastanede tüp bebek merkezi de olacak.
Kaynak: AKŞAM - ERCAN ÖZTÜRK
Beş yıldızlı devlet hastanesi geliyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Çok sayıda özel hastanenin bulunduğu Bahçelieveler'de inşa edilen modern devlet hastanesi yakında hizmete giriyor. Temeli 27 Mayıs 2011'de atılan hastane binası tamamlanırken çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor. Kocasinan Mahallesi'nde yükselen dev hastane hizmete girdiğinde, Bahçelievler halkının bir özlemi daha giderilmiş olacak.

Arsası Bahçelievler Belediyesi tarafından satın alınarak Sağlık Bakanlığına devredilen hastanenin projesi de Belediye tarafından hazırlandı. Sağlık Bakanlığı'nın projeyi onaylamasının ardından 5 yıldızlı otel görünümüne sahip hastanenin yapımını İl Özel İdaresi üstlendi.

Bahçelievler'de 7 olan sağlık ocağı sayısını kısa sürede 19'a çıkardıklarını belirten Belediye Başkanı Osman Develioğlu, ilçenin en önemli eksiğinin devlet hastanesi olduğunu belirterek şöyle devam etti: "Vatandaşımız bizden devlet hastanesi istiyordu. Biz de belediye olarak elimizden gelen çabayı gösterdik ve 5 yıldızlı otel görünümündeki modern hastaneyi ilçemize kazandırdık."

TÜP BEBEK MERKEZİ DE VAR

Kocasinan'da inşa edilen 309 yataklı Bahçelievler Eğitim ve Araştırma Devlet Hastanesi'nde 10 ameliyathane, genel ve beyin cerrahi birimleri, kardiyoloji, jinekoloji, nefroloji, yeni doğan bebek üniteleri, radyoloji ve endoskopi bölümleri, erişkin ve çocuk acil bölümlerinin yanı sıra tüp bebek merkezi de bulunacak. Toplam 15 katlı hastane 66 bin metrekare inşaat alanına sahip.

BELEDİYE DÜZENLİYOR

Tamamlanma aşamasına gelen Bahçelievler Eğitim ve Araştırma Devlet Hastanesi'nin bir an önce faaliyete geçmesi için çevre düzenleme çalışmasını da Bahçelievler Belediyesi personeli yürütüyor.

KAYSERİLİ PAZARLIĞI YAPTI

Bahçelievler'de hastane arsasının alınma hikayesinin detayı bir hayli ilginç. Devletin talip olduğu arazilere yüksek fiyat istendiğini bilen Belediye Başkanı Osman Develioğlu, bir Kayserili olarak ticaretteki yeteneğini ortaya koydu. Başkan olduğunu gizleyen Develioğlu, sıradan bir vatandaş gibi, davranarak hastane için uygun görülen arazi sahipleriyle pazarlık yaptı. Anlaşma yapıldıktan sonra belediye başkanı olduğunu söyleyen Develioğlu, bu yöntemle iki büyük araziyi uygun fiyatla satın aldıklarını söyledi. Arsalardan birinde hastane inşa edilirken diğerinde Hasan Doğan Spor Kompleksi yapılıyor. Develioğlu, "Belediye olarak talip olduğumuzda vatandaş 10 liraya satılan yer için otomatikman 20 lira istiyor. Biz de mecburen tebdil-i kıyafetle pazarlık yapıyoruz. Vatandaş beni tanıyorsa yardımcılarımı pazarlığa gönderiyorum" dedi.

beş
yıldızlı
devlet
hastanesi
geliyor
Yorum (2)
ÖF
-İstanbul'da devlet hastanesi denince neden, -Doktorların torpil ile atandığı, -Hemşire ve sağlık personelinin torpille getirildiği, -Müdürlerin torpilli olduğu, -Yiyecek, içecek ve temizlik şirketlerinin mafyalaştığı, taşeronlaştığı, -Otelcilik hizmetlerinin berbat olduğu, -Tıbbi alet ve diğer eşya ve mefruşat alımında suiistimallerin olduğu, -Uluslararası akreditasyonu olmayan, -Hastaların hakarete uğradığı, -Yerler olarak anlaşılır? -Devlet artık hastane yapmayı bir an önce bırakmalı, -Elindekileri de özele devretmelidir. -Hatta özel sektöre hastane yapması konusunda yüksek teşvikler vermelidir. -Maalesef her işi olduğu gibi devlet,bu işi de yapamaz.
0
Cevapla
murat
yıldızlı temiz devlet hastanelerini biz RTE ile tanıdık. allah yolunu açık etsin. sağlık çalışanlarıda maddi ve manevi inşallah daha iyi şartlarda çalışırlar...
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir