Medimagazin logo

Başhekim yardımcısı yeni atanan 'doktor'un ismini GOOGLE'la yazınca...

Hakkari’nin Yüksekova Devlet Hastanesi’ne doktor olarak atandığını söyleyerek göreve başlamak isteyen bir kişinin doktor olmadığı anlaşıldı. Ceyhun S adlı sahte doktorun daha önce de Erzincan Devlet Hastanesi'nde doktorculuk oynadığı ortaya çıktı.
Başhekim yardımcısı yeni atanan 'doktor'un ismini GOOGLE'la yazınca...
YÜKSEKOVA DEVLET HASTANESİ BAŞHEKİM YARDIMCISI UZMAN DR. AHMET ŞEN, SABAH SAATLERİNDE GELEN BİR VATANDAŞIN KENDİSİNİ YENİ ATANAN DOKTOR DİYE TANITTIĞINI BELİRTTİ
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Yüksekova Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uzman Dr. Ahmet Şen, sabah saatlerinde gelen bir vatandaşın kendisini yeni atanan doktor diye tanıttığını belirterek; “Bize kendisinin İstanbul 112’de çalıştığını, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü aracılığı ile buraya geldiğini söyledi. Biz de evrak istedik kendisinden. Verdiği evraklarda bazı şüpheli bilgiler tespit ettik. Evrağın sayı numarasında yanlışlık vardı. Görevlendirme yazılmıyordu. Valilik onayı yer almıyordu. Bunun üzerine kendisini kayıt odasına yönlendirdim, telefonla polise haber verdim. İsmini de internetten yazınca daha önce aynı vakalardan yakalandığını gördüm. Gelen polislere de durumu anlatıp sahte doktoru teslim ettik” dedi.


Sahte doktor ifadesi alınmak üzere gözaltına alınırken daha önce de aynı yönteme başvurduğu ortaya çıktı. Karadeniz Tıp Fakültesi'nde okurken ‘Evrakta tahribat ve sahtecilik’ suçundan 4'üncü sınıfta okuldan atılan Ceyhun S., 2008 yılında Erzincan Devlet Hastanesi'nde nefes darlığı çeken Mehmet Şentürk’ü (63) Devlet Hastanesi’ne muayene için götürürken, Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. F.Ö.’ye öğrenci kimliğini göstererek, Tıp Fakültesi öğrencisi olduğunu ve kendisi ile dolaşmak istediğini belirtmiş, olumlu yanıt alması üzerine Dr. F.Ö. ile birlikte bir beyaz önlük ve stetoskop temin ettikten sonra hastanenin diğer servislerini dolaşmaya başlamıştı. Ceyhun S’nin doktorculuk oyunu, hastanede görevli bir hemşire sayesinde fark edilmişti.
 

başhekim
yardımcısı
yeni
atanan
'doktor'un
ismini
internete
yazınca...
Yorum (2)
Erhan
Serbest muayenehane ya da klinikler doktorculuk oynayan yüzlerce sahte doktor ile dolu. Bunlar herhangi bir düzenli kontrole bile tabii değil. Bir kamu hekimi olarak özellikle de ruhsal hastalıkların dışarıda ciddi şekilde suistimal edildiğini; psikolog, psikolojik danışman vb. kişilerin hastalara tedavi protokolleri uyguladığını ve hatta ilaç başladıklarını üzülerek görüyorum. Sağlık Bakanlığı'nın bu konuda yasaları düzenlemesini ve ciddi yaptırımlar ile kontrolü sağlamasının şart olduğunu düşünüyorum.
1
Cevapla
Jane Doe
Adam tıp fakültesi öğrencisi olmuş. Bu da birşeydir. Azerbaycan'da tıp okuyan ve 3. Sınıfta trigeminus sinürin adını ilk defa duyan öğrenciler gördüm ben. Bu ne ki?
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir