Medimagazin logo

Ankara'da Genel Sekreter görevden alındı

Ankara'da Genel Sekreter görevden alındı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Ankara Hastaneler Birliği 2. Bölge Genel Sekreteri Dr. Serdar Mercan, görevden alındı. Yerine daha önce Kamu Hastaneler Kurumu Başkanlığında da görev yapan Dr.Muhammet Örnek getirildi.

ankara'da
genel
sekreter
görevden
alındı
Yorum (26)
demoral
düğmeye basıldı...paraleller gidiyorlar ..ilk işaret fişeğidir..şimdi herkez birbirini şikayet edecek..ortalık tımarhane-i kübra..seyreyleyin
0
Cevapla
portion
kimin geldiği gittiği önemli deil.sistem yanlış.genel sekreterler diktatör gibi.şikayet üst merci yok.sağlık personelleri mal gibi görülüyor.skaryada bi önceki inşaat işleri ile uğraşıyordu.şimdiki orayı burayı kiralayıp plansız programsız gereksiz semt poliklinkleri açmakla meşgul.sonuç hep sıfır.ama sağlık personelleri huzursuz.
0
Cevapla
ahmet ak
Bu güç gösterisi nereye kadar??Yap boz ciddi enerji kaybı.Alınma nedeni objektif mi bir ihalemi vermedi ne yaptı yada işinde fazla dürüst birisi midi? yolsuzluk ihtimali bence en zayıfı.Yolsuzluğun bu kadar kutsandığı özümsendiği çalıyorlar çalışıyorlarda diyen bir insan topluluğun yaşadığı bir ülke burası.
0
Cevapla
Frankie Bellevan
tüm genel sekreterler görevlerinden alınmalıdır. memlekete hiçbir hayırları yok. allah var; ceplerini de iyi doldurdular. yediler,içtiler,gezdiler,tozdular,vekiller önünde bol bol ceket iliklediler,yerlerini korudular. bunlar adaletten zerre kadar nasiplerini almamış,adalet duygusunun da ne olduğunu anlayamamış rahat ve çok geniş insanlar. korkarak attıkları imzaları ben de atarım. hem de hiç çekinmeden. niye mi? çünkü bu dünyada kaybedeceğim hiçbir şey yok. bu sekreterlerin hepsinin de maddi imkanlarının çok iyi olduğundan hiç kuşkum yok. bana hiçkimse hikaye anlatmasın. sekreter denilen bu kişiler gerçekten hayırlı işler yapmak istiyorlarsa o zaman asıl mesleklerini icra etsinler. hastalarının tedavisiyle uğraşsınlar. artık yalakalık ve karşılıklı kandırmaca devri bitmiştir. bu yerlere gelmek için kimbilir kaç kişinin önünde ceketlerini ilikleyip,siyaseten güçlü gördükleri kişilerin önünde çıkarları ve rahatları için eğildiler. tek yaptıkları da hastane başhekimleri,yöneticileri gibi "sözde meslektaşlarını" kırbaçlayıp onları daha çok çalıştırmak onları sürekli tehdit edip,hiçbir sosyal maddi hakkını vermeden cebine beş kuruş para koymadan zorla geçici görevlere göndermek, savunma istemek. sonra da derdini dinlerse git marko paşaya anlat demek. sonunda da meslektaşlarını istifaya zorlayıp daha sonra da büyük bir keyifle allahın bir belasından daha kurtulduk diyerek derin bir "ohhh" çekmek. müslümanlık bu mu? umre veya hac bu haksızlıkları,kul hakkını temizler mi? huzuruna çıktığınız allah ve peygamber bu durumdan razı olur mu? artık gerçekleri söyleme zamanı cancağızlarım.
0
Cevapla
Sabır Taşı
Yeter! Sabır taşı çatladı! Hem Sayın Mercan hem de Sayın Örnek çok değerli yöneticilerdir. Yaptıklarını bu ve benzeri platformlarda veya sosyal medyada alkışlanalım hesabı ile icra etmemişlerdir. Ne yazıkki böyle platformlarda mesleğinin özünün insana hizmet olduğunu unutmuş veya hiç kabul etmemiş insanlar tarafından yapılan eleştirileri okumak çok üzücü. Nickname kullanarak tırnak içerisinde "tıp doktoru" olduğunu yazmış kişiler ne gibi hizmetler yaptı, ne gibi katkılar sağladı insanlığa acaba? Buradan insanlar hakkında atıp tutmak kolay. Yöneticilere atıp tutarken, neden hiçbir yöneticinin çıkıpta çalışanları hakkında yazmadığını merak etmedik? Merak etmedik çünkü hepimiz neler olduğunu biliyoruz. Hak yiyenler burada başka insanlara çamur atarak kendi üstlerindeki çamuru gizlemeye çalışırken, yöneticilerin de yazacak çok şeyi yok mu? Var tabiki! Ancak yazmak için ne zamanları var, ne de aynı işyerinin paylaştıkları insanların pisliklerini ortaya dökecek kadar insafsızlar. Kendi çalıştığınız kurumlardaki manzarayı düşünelim bir, ne demek istediğimi çok iyi anlarsınız. Kafasında bilgi, elinde gerçekler olan yöneticiler konuşmazlar, ellerindekini saklarlar, deşifre etmezler. Ancak sadece kafasındaki 3-5 basit fikir ve kulaktan duyduğu dedikoduları referans alan, boş zamanı çok olan veya mesaiden çalan kişiler maşallah her konuya bir yorum yazıyorlar. Çünkü gerçek hayatta ne bir faydaları var insanlara, ne de sözleri dinlenir. Hadi bir dinleyen buldular o da dayanaksız sallayan bu kişiden hemen sıkılır. Bir teklifim var. Burada devamlı yönetici ücretlerinden bahseden kişiler: Lütfen çalıştığınız kurumlardan yönetici ücretlerini öğrenin. Ve bundan sonra buraya yorum yazarken gerçekleri çoğunluğun bildiğini bilin. Bilin ki daha fazla komik duruma düşmeyin. Ben ki miyim? Ben bir dönem yöneticilik yapmış, ancak meslektaşlarının yaptıklarını vicdanın kaldıramadığı ( daha doğrusu yapmam gerekenleri yapmak istemediğimden yani adli-idari işlem) için istifa etmiş bir hekimim. Neler yaşadığımı buradan anlatsam, buradaki gibi yöneticilere çamur atan kişilerin fiyatları ortaya çıkar. Neyse bunları sizler de benim kadar iyi biliyorsunuz, kabul edin. Bu arada şu anda poliklinik hizmeti vererek sözleşmeli yöneticilikten kazandığımdan çok daha fazla kazanıyorum, bilginize. Allah'tan tüm yöneticilere ve insana hizmet için çalışan herkese yardım etmesini diliyorum.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir