Medimagazin logo

Yunanistan'da sağlık çalışanları grevde

Yunanistan'da hükümetin sektörlerinde izlediği politikayı protesto eden doktorların bugün 48 saatlik greve başladığı, öğretmenlerin ise yarın 24 saatlik grev yapmayı kararlaştırdıkları bildirildi.
Yunanistan'da sağlık çalışanları  grevde
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Yunan medyası, sosyal sigortalar kurumu doktorlarının bugün başlattıkları greve, yarın da devlet hastanelerinde görevli doktorların 24 saatlik grevle katılacaklarını duyurdu.

Doktorların, sözleşmelerin yenilenmesi talebinde bulundukları belirtildi.

Grev süresince hastanelerde acil ve güvenlik ekiplerinin görev yapacağı açıklandı.

Öte yandan öğretmenlerin yarın, okulların sayısının azaltılmasına yönelik uygulamayı protesto etmek amacıyla 24 saatlik grev yapacağı kaydedildi.

Yunanistan'da eğitim alanındaki giderler azaltılarak, daha iyi bir eğitim sağlanmasına yönelik yeni uygulama çerçevesinde, ülke genelinde 1056 okulun kapatılmasının kararlaştırıldığı bildirilmişti.

Yunanistan Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamada, 2011-2012 eğitim yılı için geçerli olmak üzere, ülke genelinde ilk ve orta derecedeki, az sayıda öğrencisi bulunan 1933 okulun birleştirilerek, 877 yeni okul oluşturulmasının kararlaştırıldığı kaydedilmişti.

yunanistan'da
sağlık
çalışanları
grevde
Yorum (3)
tıp doktoru
Hükümetler her ülkede genelde doktorları eziyor. Neden acaba? Haset mi, sesimizi çıkarmıyoruz diye mi?
0
Cevapla
Dr Hakan
"Hükümetler her ülkede genelde" demişsiniz ama ben Biz ve Yunanistan'dan başka doktorunu ezen ülke görmedim.
0
Cevapla
tıp doktoru
Sn Hakan Hocam, Çek Cumhuriyeti'nde binlerce doktor istifa etti. Sağlıktan kazanılan paradan doktorların en az hakkı elde etmesi her ülkenin gündeminde. Bizde insan ve çalışma hakları kimsenin umurunda olmadığı için doğal olarak daha hızlı ve acımasız bir baskı var.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir