Medimagazin logo

Yeni Zelandalı doktorun 788 bin liralık iş teklifine başvuru yağdı

Yeni Zelanda'nın Kuzey Adası'ndaki Tokoroa kasabasında "yıllık 788 bin lira maaş, üç ay tatil ve gece ile hafta sonu mesaisi olmayan" iş teklifi dünya medyasına haber olunca, Doktor Alan Kenny yüzlerce başvuru aldı. Biz de hurriyet.com.tr olarak haberin çıktığı günden bu yana "Doktor Bey'e nasıl ulaşırız" sorusunun yöneltildiği onlarca telefon...
Kaynak: HÜRRİYET
Yeni Zelandalı doktorun 788 bin liralık iş teklifine başvuru yağdı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Brezilya'dan Polonya'ya, Ukrayna'dan Hindistan'a, Bosna'dan Kanada'ya ve Fransa'ya olmak üzere birçok ülkeden çok sayıda doktor, iki yıldır yana yakıla bir yardımcı hekim arayan Kenny'ye gerek e-posta gerek mesaj yoluyla ulaşmış. 

İngiliz Guardian’a konuşan Kenny, başvurularının yüzde 99’unun ‘çöp’ olduğunu söylüyor. Başvurucuların büyük kısmı ya İngilizce bilmiyor, ya da tıp eğitimi almamış. Bu yüzden den üstleri bir kalemde çizilmiş. 

Kasabanın kendisine düşmanca davrandığını anlatan Kenny, başının zonkladığını ve yaşadığı korkunç deneyimin içinden uygun bir aday çıkarsa çok şaşıracağını söylüyor. Tabii ‘Doktor Bey’in ‘zorlu şartlarını’ karşılayan birkaç aday da var. 

 

 

HASTALARI ÇOK ARTINCA... 

61 yaşındaki Kenny, Tokoroa kasabasındaki kliniğinde yanında çalışacak ve iş yükünün sadece yarısını üstlenecek bir doktor arıyor. 

New Zealand Herald gazetesine konuşan ve açıklamaları dünya medyasında geniş yankı bulan Kenny, şunları söylemişti:

"Onlara gerçekten ama gerçekten harika bir gelir teklif ediyorum. İnanılmaz. Geçen yıl hastalarım çok arttı ve ne kadar çok hasta bakarsanız o kadar çok para kazanıyorsunuz. Ancak gün sonunda çok fazla oluyor."

HEKİMLERİN KAZANCI ÇOK YÜKSEK

Yeni Zelandalı doktorların Kenny'nin cazip teklifine yanaşmama gerekçesi, bölgenin ücra olması, okul seçeneklerinin darlığı ve hizmetlerdeki yetersizliğe bağlanabilir. 

Öte yandan, Yeni Zelanda’da bir pratisyen hekimin yıllık kazancının 60 ila 95 bin pound (250 bin ila 400 bin TL) olduğunu da belirtmekte fayda var. 

alan kenny
yeni zelanda
doktor
Yorum (1)
Frankie Bellevan
Bu cazip teklif karşısında Türkiye şartlarını da gözönüne alırsak Türkiye'den de Dr.Alan Kenny'e mutlaka başvuru olmuş olmalı.. Konu Guardian'ın gündemindeyse UK'den Dr.Anat Galip konu hakkında bizi bilgilendirebilir.. Doktor Anat Galip'e Selamlar , Saygılar.. Bu konuda Frankfurt'tan Aydın abimiz de düşüncelerini paylaşabilir.. Kendisine de Selamlar , Sevgiler...
3
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir