Medimagazin logo

Sağlık Bakanının çağrısı Yunan medyasında geniş yer buldu

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun, Türkiye'de çalışmaları için Yunan doktorlara yaptığı çağrı Yunan medyasında geniş yer buldu.
Sağlık Bakanının çağrısı Yunan medyasında geniş yer buldu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Yunan basınında ve haber ağırlıklı internet sitelerinde birinci sıralarda yer alan konuya ilişkin haberlerde, Müezzinoğlu'nun kriz nedeniyle ülkeyi terk etmeye hazırlanan işsiz Yunan doktorlara Türkiye'nin kapılarını açarak iş teklifinde bulunduğu yazıldı.

Müezzinoğlu'nun, "Bir zamanlar Yunanistan'ı örnek alan Türkiye son yıllarda komşu ülkelerin aksine birçok alanda büyük başarı kaydetti" ifadesinin yer aldığı haberlerde, Türkiye'de son zamanda gerçekleştirilen reformlar kapsamında yapılan yasal düzenlemelerin ülke dışından gelen doktorlara çalışma olanağı tanıdığı belirtildi.

Haberlerde, Müezzinoğlu'nun aslen Batı Trakya kökenli olduğu ve gençlik yıllarını doğup büyüdüğü Gümülcine kentinde geçirdiğini yer verildi.

sağlık
bakanının
çağrısı
yunan
medyasında
geniş
yer
buldu
Yorum (2)
mehmet gülen
Bu Yunanlılara da Devlet hastanesi doktorlarına tanıMADIĞINIZ haklarla çalıştırın da görelim. Eğer bunları da aynı koşullarda günde 100 hasta ayda 2000 TL maaşla dışarıda özel hasta gördürtmedren, dayak yeme riski ile ve malpractice davası ile çoluğunun çocuğunun aç ve açıkta kalma riski ile çalıştırabilecekseniz VALLAHİ DE BİLLAHİ DE ÖMRÜMÜN SONUNA KADAR ÜCRETSİZ OLARAK DEVLET İÇİN ÇALIŞMAYA HAZIRIM.
0
Cevapla
abs
kibar feyzoda şener şen köy meydanında toplanan marabalara "köyi başka agaya sataram haaa!" diyoduya :) birden o replik geldi aklıma sanki bize mesaj veriyormuşcasına..bakanın bahsettiği reform poposundaki kaşıntıya acilde gece saat 00.00 da bile ilaç yazdırabilen hastaya oldu..hekim açısından bi reform yok hastalarla aynı wc de hacet gidermek dışında..sözün kısası yunanlı doktor yemez bunları, bak afganistandan koşar adım gelebilir ama..
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir