Medimagazin logo

Nijerya-Gana maçında korkunç olay! Doktor dövülerek öldürüldü

2022 Dünya Kupası Afrika Elemeleri'nde Nijerya ile 1-1 berabere kalan Gana, Dünya Kupası bileti alan ülke oldu. Nijerya Milli Takımı taraftarları yenilginin ardında ortalığı birbirine kattı. Olaylarda, görevli bir doktorun dövülerek öldürüldüğü ortaya çıktı.
Kaynak: Sözcü
Nijerya-Gana maçında korkunç olay! Doktor dövülerek öldürüldü
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Nijerya Milli Takımı taraftarları, 16 yıl sonra ilk kez Dünya Kupası’na katılma hakkını kaybetmesi üzerine kendi statlarını adeta yerle bir etti.

Gana ile gerçekleştirilen maçın 1-1 bitmesi ile Dünya Kupası biletini alan taraf Gana oldu. Maçın son düdüğüyle birlikte Nijerya taraftarları sahaya girip futbolcularını kovalamaya başlarken, stattaki her şeyi yakıp yıktılar.

 ‘Doping doktoru hayatını kaybetti’

CAF’ın doping görevlisi doktoru Dr Joseph Kabungo’nun çıkan olaylar sonrası hayatını kaybettiği iddiası ortalığı karıştırdı. Zambiyalı bir tıp doktoru olan Kabungo’nun, ilk olarak maçtan önce oluşan izdihamda hayatını kaybettiği öne sürüldü. Ancak sonrasında ortaya çıkan gerçek, doktorun ölümü maç sonu çıkan olaylar nedeniyle olduğuydu.

 ‘Dövülerek öldürüldü’

İngiliz-Nijeryalı gazetesi Osasu Obayiuwana, doktorun hastaneye kaldırıldıktan sonra hayatını kaybettiğini söylerken Ganalı spor muhabiri Collins Atta Poku ise, doktorun dövülerek öldürüldüğünü söyledi. Ancak ne Nijerya Futbol Federasyonu ne de CAF yetkilileri doktorun ölümünü doğrulamadı. Kabungo’nun ailesinin, Zambiya Futbol Federasyonu ve Zambiye Hükümeti’ne bilgi verdiği öğrenildi.

nijerya
gana
maç
doping doktoru
maç
dünya kupası
Yorum (1)
Devrimci Derviş
Nijerya -Türkiye ilişkileri son günlerde hızla artarken bu örneğin yurdum insanınca replike edilme ihtimali çok yüksek.
4
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir