Medimagazin logo

İngiltere: Randevuya gelmeyen hastaya 10 sterlin ceza verilecek mi?

İngiltere'ye yeni Başbakan seçilen Rishi Sunak, randevusuna gelmeyen hastalara ceza konusunu ertelemiş görünüyor
Kaynak: MEDİMAGAZİN
İngiltere: Randevuya gelmeyen hastaya 10 sterlin ceza verilecek mi?
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

MEDİMAGAZİN - Birleşik Krallık'ta yeni Başbakan seçilen Rishi Sunak, Muhafazakar liderlik kampanyası taahhüdünde, bir pratisyen hekim veya hastane randevusunu kaçıran hastalara 10 sterlinlik para cezasına çarptırılacağını belirtmişti.

'Ceza için doğru zaman değil'

Başbakan, Ağustos ayında Muhafazakar üyelere, pratisyen hekimlerde ve hastanelerde “her yıl 15 milyon randevunun kaçırılmasının” “yanlış” olduğunu söyledi ve cezayı insanların davranışlarını değiştirmek için “zor” bir önlem olarak gerekçelendirmişti.

Ancak Başbakan'ın sözcüsü bu politikayı gerçekleştirmek için doğru zaman olmadığını belirterek "Başbakan daha güçlü bir NHS sunmak istiyor ve insanların randevularını kaçırmamaları istiyor. Ancak pratisyen hekimleri ve sağlık liderlerini dinledik ve şimdi bu politikayı gerçekleştirmek için doğru zaman olmadığını kabul ettik." dedi.

Sağlık uzmanları yeni Başbakan'ın bu planını eleştirmişti. İngiliz Tabipler Birliği, önlemin "işleri daha da kötüleştireceğini" ve ihtiyaç anında ücretsiz NHS bakımı ilkesini tehdit edeceğini söyledi.

Sağlığın MHRS ile imtihanı


 

muayene
hasta
nhs
ingiltere
rishi sunak
para cezasi
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir