Medimagazin logo

Filistin Kızılayı: Al-Quds Hastanesinde korku ve panik içindeyiz

Filistin Kızılayı, Gazze’de bulunan Al-Quds hastanesi civarında İsrail’in bombardımanının sürdüğünü, hastanedeki siviller ve sağlık görevlilerinin korku ve panik içinde olduğunu belirtti
Kaynak: DHA
Filistin Kızılayı: Al-Quds Hastanesinde korku ve panik içindeyiz
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Filistin Kızılayı’ndan yapılan açıklamada, “Gazze'de Al-Quds hastanesinin bulunduğu Tal-Alhwa bölgesine sürekli topçu ve hava saldırıları düzenleniyor. Bina sarsılıyor ve yerinden edilen siviller ile sağlık ekipleri korku ve panik yaşıyor” denildi.

Örgüt, Pazar günü yaptığı açıklamada İsrail yönetiminin kendilerini hastaneyi boşaltmaları konusunda tehdit ettiğini belirtmişti. Yetkililer, hastanenin sağlık görevlileri de dahil 14 bin kişiye ev sahipliği yaptığına dikkat çekmişti.

Şu ana kadar 144 kamyon insani yardım Gazze’ye girdi

Ayrıca Filistin Kızılayı, dün akşam insani yardım malzemeleri yüklü 26 kamyonu teslim aldıklarını duyurdu. Yapılan açıklamada, “Bu akşam Refah sınır kapısı üzerinden Mısır Kızılay'ından gıda malzemesi ve tıbbi ekipman içeren 26 kamyon teslim aldık.  Şu ana kadar teslim alınan toplam kamyon sayısı 144'e ulaşırken, yakıt girişine şu ana kadar izin verilmedi” ifadeleri kullanıldı.

alquds hastanesi
filistin kizilayi
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir