Medimagazin logo

'Doktor Kim' hastane teftişinde

Kuzey Kore hükümetinin geçen salı günü başkent Pyongyang'da 23 katlı bir apartmanın çöktüğünü dün açıklaması ve halktan özür dilemesinin ardından Devlet Başkanı Kim Jong-Un'un bir hastanede çocuklarla çekilmiş fotoğrafları resmi haber ajansı tarafından servise sunuldu.
'Doktor Kim' hastane teftişinde
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

 Resmi Kore Merkezi Haber Ajansı (KCNA), fotoğrafların Pyongyang’da yeni açılan Taesongsan Hastanesi’nin çocuk bölümü ve yetimhanesinde çekildiğini ve ziyarette Kim’e eşi Ri Sol-Ju ile 2 yetkilinin eşlik ettiğini aktardı. KCNA, fotoğrafların çekildiği tarihi belirtmese de, bu görüntülerin Pyongyang’da 23 katlı bir apartmanın çöktüğü haberinin hemen ardından yayınlanması dikkat çekti.

'BÜTÜN GECE UYUYAMADI'
Kuzey Koreli üst düzey bir yetkili, KCNA ajansına Kim’in binanın çöktüğünü öğrendikten sonra ‘çok üzüldüğünü ve üzüntüsünden bütün gece uyumadığını’ söylemişti.
Fotoğraflarda ise beyaz doktor önlüğü giydiği gözden kaçmayan Kim’in çocuklarla çok samimi ve mutlu pozlar vermesi dikkat çekti. Çocukları kucağına alıp sohbet eden Kim’in en ilgi çekici fotoğrafı ise koridorda yürüdüğü sırada iki çocuğun kollarına asıldığı görüntüleri oldu.

Haberde ise Kim’in hastaneyi gezip denetlediği ve sağlık personeline başarılar dilediği belirtildi. KCNA, ordu personeline yönelik hizmet verecek hastanede bina kazasının kurbanlarının tedavi görüp görmediği konusunda ayrıntı vermedi.

 KCNA’nın bina kazasına ilişkin haberinde olası can kaybı konusunda bilgi yer almazken, bazı uluslararası haber ajansları 100’den fazla kişinin ölmüş olabileceğini aktarmıştı. Siyasi uzmanlar kendini dünyadan tecrit eden Kuzey Kore rejiminin bina çökmesi gibi olumsuz bir haberi, ‘ ülke toprakları dışına bildirmesinin’ ve hatta yetkililerin özür dilemesinin de çok ender rastlanan bir durum olduğuna dikkat çekmişti.

'doktor
kim'
hastane
teftişinde
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir