Medimagazin logo

Temizlik işçileri sağlık personelinin işini mi yapıyor?

MHP Manisa Milletvekili Mustafa Enöz, bazı hastanelerde hasta bakıcıların yaptığı işlerin temizlik işleri için alınan işçiler tarafından yerine getirildiğini söyledi. Ersöz'ün açıklamalarına Sağlık Bakanlığı'ndan yalanlama geldi.
Kaynak: CUMHURİYET
Temizlik işçileri sağlık personelinin işini mi yapıyor?
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Enöz'ün temizlik işleri için alınan işçilere memurların yapacağı işlerin yaptırıldığı sözlerine Sağlık Bakanı Recep Akdağ, "Bazı üniversite hastanelerimizde bu eski alışkanlık yoğun biçimde devam ediyor. Haklısınız, bu çok genel bir alışkanlıktı ama artık kesinlikle genel uygulamalarda böyle bir şey yok, bundan tamamen emin olabilirsiniz" dedi.
 

Temizlik işçileri sağlık personelinin işini mi yapıyor?

MHP Manisa Milletvekili Mustafa Enöz, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada bazı hastanelerde hasta bakıcıların yaptığı işlerin temizlik işleri için alınan işçiler tarafından yapıldığını gündeme getirdi. Enöz, şöyle dedi:


"Artık kamu hizmetlerinin büyük bir bölümü taşeron şirketler eliyle yaptırılmaktadır. Öyle ki, artık temizlik işleri için alınan ve çalıştırılması gereken işçilere memurların yapacağı işler yaptırılmakta ve bazı hastanelerde hasta bakıcıların yapmış olduğu işler de yine bu taşeron şirketlerindeki işçiler marifetiyle yaptırılmaktadır."

 

Bakan Akdağ bilgi istedi

MHP'li Enöz'ün sözlerine Sağlık Bakanı Recep Akdağ, "Temizlik işçilerine memurların işi yaptırılıyorsa, nerede yaptırılıyorsa sayın milletvekilimizden bu hususta, lütfen, bilgi istiyorum" diye karşılık verdi. Enöz'de, "Her yerde yapılıyor" diye yanıt verdi.

 

"Genel alışkanlıktı ama genel uygulamada yok"

"Sağlık Bakanlığı hastanelerinde bir temizlik işçisine bir sağlık personelinin işinin yaptırılması bizim tamimlerimiz, eğitimlerimiz, şartnamelerimiz sebebiyle tamamen yasaktır. Bunu herhangi bir yerde bir kimse yapıyorsa suç işliyordur" diye konuşan Bakan Akdağ, şöyle dedi:

 

"Lütfen bize bildirin, gereğini yerine getirelim. Şunu ifade edebilirim: Bazı üniversite hastanelerimizde bu eski alışkanlık yoğun biçimde devam ediyor. Haklısınız, bu çok genel bir alışkanlıktı ama artık kesinlikle genel uygulamalarda böyle bir şey yok, bundan tamamen emin olabilirsiniz. Ben, meseleyi yakından takip ediyorum. Ama herhangi bir yönetici böyle bir yanlış yapıyorsa bir yerde, hiç kimsenin de gözünün yaşına bakmayız, açık söylüyorum. Lütfen, bana, bunun yapıldığı hastane, hastaneler, her nereden bilgi aldıysanız veriniz, gereğini yapalım çünkü buna kesinlikle müsaade etmiyoruz, bu konuda çok hassasız."

temizlik
işçileri
sağlık
personelinin
işini
mi
yapıyor?
Yorum (1)
hamza soner kadifeli
SAYIN BAKANIM GELİN EGE ÜNİVERSİTESİNE .... VEKİLİMİN SON DERECE HAKLI OLDUĞUNU KENDİ GÖZÜNÜZLE GÖRÜN
7
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir