Medimagazin logo

Prof.Dr. Ender Yarsan'a Dünya Veteriner Hekimleri Birliği Birincilik Ödülü

Prof.Dr. Ender Yarsan'a Dünya Veteriner Hekimleri Birliği Birincilik Ödülü
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Dünya Veteriner Hekimleri Birliği tarafından, 2001 yılından itibaren her yıl Nisan ayının son Cumartesi günü Dünya Veteriner Hekimler Günü olarak kutlanmaktadır. 2008 yılından itibaren de Dünya Veteriner Hekimleri Birliği ve Dünya Hayvan Sağlığı Örgütü işbirliği ile Dünya Veteriner Hekimler Günü nedeni ile belirlenen bir Tema çerçevesinde en iyi kutlamayı yapan ülke ödüllendirilmektedir. 2012 yılı için Dünya Veteriner Hekimleri Günü Teması “ANTİMİKROBİYAL DİRENÇ” olarak belirlenmiştir.

Türk Veteriner Hekimleri Birliği ve Veteriner Farmakoloji ve Toksikoloji Derneği tarafından Dünya Veteriner Hekimleri Günü kutlamaları kapsamında; Prof.Dr. Ender YARSAN tarafından hazırlanan “Veteriner Hekimlikte Antibiyotikler: Antibiyotiklere Direnç ve Direncin Çok Yönlü Etkileri” konulu Broşür; Dünya Veteriner Hekimleri Birliği ve Dünya Hayvan Sağlığı Örgütü tarafından yapılan ortaklaşa değerlendirme sonucunda BİRİNCİ olarak seçilmiştir.

 

Konuyla ilgi bilgi Dünya Veteriner Hekimleri Birliği Executive Direktörü Dr. Jan VARTEN tarafından iletilmiştir. Söz konusu Birincilik Ödülü OIE toplantısı nedeni ile Paris ( Fransa) de bulunan Bakanlık Heyetine, Açılış Programında takdim edilmiştir.

Söz konusu Birincilik Ödülü Plaketi ve Para Çeki 30 Mayıs 2012 tarihinde Ankara’da; Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bürokratları ile TVHB Merkez Konseyi Üyeleri’nin katılımıyla gerçekleştirilen yemekli Toplantıda, Müsteşar Yardımcısı Dr. Nihat PAKDİL tarafından Merkez Konseyi Başkanı Dr. Mehmet ALKAN ve Veteriner Farmakoloji ve Toksikoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Ender YARSAN’a takdim edilmiştir.
 

prof.dr.
ender
yarsan'a
dünya
veteriner
hekimleri
birliği
birincilik
ödülü
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir