Medimagazin logo

Meclis'te 38 sandalye sağlık çalışanı vekillerin

28. Dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) 600 sandalyeden yaklaşık 38'i sağlık çalışanı vekillerin olacak
Kaynak: TRT Haber
Meclis'te 38 sandalye sağlık çalışanı vekillerin
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

14 Mayıs'ta yapılan 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin kesin olmayan sonuçlarına göre yeni dönemde TBMM'de yer alacak 600 milletvekili belli oldu.

TRT Haber'e göre, parlamentoda bu yıl 38 sağlık çalışanı milletvekili yer alıyor.

AK Parti, listelerinden 11'i tıp doktoru 18 sağlık çalışanını milletvekili olarak meclise soktu. Bu isimler arasında tanınan Kalp ve Damar Cerrahı Halit Yerebakan, seçim çalışması sırasında denk geldiği trafik kazasında yaralılara müdahale eden Hasan Arslan, YÖK üyesi Sadettin Hülagü de bulunuyor. Diş Hekimi Mustafa Demir, Psikolog Yıldız Konal Süslü ve Fizyoterapist Emre Çalışkan da milletvekili seçildi. Ayrıca 4 eczacı milletvekili de meclise girmeyi başardı.

CHP de meclise 18 sağlık çalışanı milletvekili sokmayı başardı. Aralarında Parti Meclisi Üyeleri Murat Emir ve Tekin Bingöl'ün de bulunduğu 12 tıp doktoru parlamentoda kendine yer buldu. CHP listesinden Deva Partisi olarak seçime giren Dr.İrfan Karadutlu'da Kahramanmaraş'tan milletvekili seçilmiş durumda.

Ayrıca CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel ile birlikte 4 eczacı milletvekili de 28'inci dönemde CHP sıralarında yer alacak. Diş Hekimleri; CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi ile Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Nedim Yamalı da milletvekili oldu.

İyi Parti'nin milletvekilleri arasında 2 tıp doktoru bulunuyor.

meclis
tbmm
saglik calisani
milletvekili
Yorum (1)
Ali Rıza Aktaş
merhaba sevgili ve saygıdeğer meslektaşlar, i̇lk mecliste bu oranın kaç katı hekim vardı bileniniz var mı?!
4
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir