Medimagazin logo

'Hemşirelerin pek çoğu antidepresan kullanmak zorunda kalıyor'

Türk Sağlık-Sen İzmir Şubesi çalışanları, "12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü" dolayısıyla Behçet Uz Çocuk Hastanesi'nde çalışan hemşirelere çiçek dağıttı.
'Hemşirelerin pek çoğu antidepresan kullanmak zorunda kalıyor'
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Türk Sağlık Sen İzmir-1 Nolu Şube Başkanı Ahmet Doğruyol, Behçet Uz Çocuk Hastanesi bahçesinde yaptığı basın açıklamasında, tüm hemşirelerin Dünya Hemşireler Günü'nü kutladı. Doğruyol, açıklamasında hemşirelerin yaşadıkları sıkıntılara değindi.

Hemşire istihdam eksikliği nedeniyle hemşirelerin yoğun iş yükü ve sonu gelmeyen nöbetlerle karşı karşıya olduğunu söyleyen Doğruyol, hemşirelerin yoğun bakımda ve hasta odalarında dahi şiddete uğradıklarını bildirdi.

Hemşirelerin şiddetin yanı sıra mobbing, baskı, ayrımcılık gibi uygulamalarla karşılaştığını ve pek çoğunun antidepresan ilaçlar kullandığını ifade eden Doğruyol, "Adeta sorunlar yumağı içerisinde kaldığını gördüğümüz hemşirelerimizin feryadının duyulup, sorunlarına çözüm üretilmesi gereklidir. Artık hemşirelerimizin tahammülü kalmamıştır. Sabır taşı çatlamadan sorunların çözümü için adım atılmalıdır. Türk Sağlık-Sen olarak hemşirelerimize daha iyi çalışma şartları sağlanması temel arzumuzdur. Bunun bir an önce gerçekleştirilmesi gereklidir. Hak ettikleri mali ve sosyal haklar, çalışma hayatını kolaylaştıracak imkanlar kendilerine sunulmalıdır." dedi.

hemşireler günü
turk saglik sen
mobbing
baski
antidepresan
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir