Medimagazin logo

Hemşireler en çok doktorlardan şikâyetçi

Çalışanların korkulu rüyası haline gelen işyerindeki psikolojik tacizden (mobbing) en çok hemşireler şikâyetçi.
Kaynak: BUGÜN GAZETESİ - Nesrullah SONAY
Hemşireler en çok doktorlardan şikâyetçi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Yapılan bir araştırmada, hemşirelerin yüzde 42’sininmobbing’e maruz kaldığı ortaya çıktı. Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı’ndan bir grup öğretim üyesi kamuve özel hastanelerde çalışan hemşirelerin mobbing’emaruz kalma durumlarını araştırdı. Konya’daki 4 özel bir de kamu hastanesinde çalışan toplam 204 hemşire araştırma kapsamına alındı.

YARISI MOBBING’E MARUZ KALIYOR

Hemşirelerin yüzde 42’si meslek hayatında duygusal tacizemaruz kaldığını dile getirdi.Hiçbir duygusal taciz davranışınamaruz kalmadığını belirtenlerinoranı iseyüzde11’dekaldı. “En çok kimden mobbing görüyorsunuz” sorusuna hemşireler, cinsiyet fark etmeksizin “doktorlardan” cevabını verdi.

hemşireler
en
çok
doktorlardan
şikâyetçi
Yorum (68)
S.K
Bu haberle ne amaclaniyor acaba?
0
Cevapla
osman helvacıoğlu
Merhaba hemşire ve sağlık memuru yağcılığı sonunda medimagazine de geldi cesaretiniz varsa bu lise mezunu grubun siyasetciliği ve cehaletiyle uğraşmaktan hekimlerin eğitiminin hiçe sayıldığını yazabilirsiniz bu arada çok severek çalıştığım değerli hemşire arkadaşlarıma değil bu sözüm, ama yükselmeyi tabip bir eş bulup, diğer meslektaşlarını ezmeyi seçen haris ve kadınsı içgüdüleri kullanan az mı hemşire var sizce ayıp oluyor bu kadar doktor düşmanlığı emeğiyle geçinen hemşire arkadaşlara saygım sonsuz .ancak sendikalarda bile sol sağdan önce hemşire kökenliler doktorları iplemezler,doktor düşmanlığı gelenekseldir meslekte onlarla mücadele edemezsen seni kullanırlar olan doktora olur.bakın doktorları yöneten çok sağlık meslek lisesi mezunu var ama doktorlar onları yönetip eğitemez.burdan namusuyla mesleğini icra eden tüm sağlıkçı meslektaşlarımı tenzih ederim ancak tek taraflı tüm doktorla kötü tüm hemşireler iyi yaklaşımını kınıyorum.
0
Cevapla
kasabalı
Hemşire hanımlar eğer mobbinge uğrarsa bu dr dan gelir tabi ki maden mühendisinden gelecek hali yok ama dr lar mobbingçi gibi bir haber olmuş moda oldu drlara vurmak...
0
Cevapla
kemal
duygusal taciz ne demek yaa şuda duygusal tacize girermi doktor performanstan çok kazanıyor biz alamıyoz bizde onlar kadar çalışıyoz polemiğimi acaba
0
Cevapla
ali çamur
Ben hiçde öyle bir durum olduğunu zannetmiyorum.Herkes doğru dürüst işini yapsa böyle sorunlar olmaz.Bence tek sorun birilerinin fazla para alması,diğerininin niye ben az alıyorum demesi.Kısaca durum bu.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir