Medimagazin logo

SGK, özel hastaneler için reddedilmesi zor bir teklif hazırlıyor

Sağlık Uygulama Tebliği (SUT) fiyatlarının 2003 yılından beri artırılmaması ve hastanelerin öngörülenden fazla fark alması durumunda getirilen ağır cezalar nedeniyle Sosyal Güvenlik Kurumu'nun 2012 sözleşmesini imzalamayı kabul etmeyen özel hastaneler için dört farklı sözleşme hazırlanacağı belirtiliyor. Alınan bilgiye göre Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik de bu konuya sıcak bakıyor.
Kaynak: GAZETE HABERTÜRK
SGK, özel hastaneler için reddedilmesi zor bir teklif hazırlıyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Türkiye'deki 530 özel hastaneyi ilgilendiren ve imzalanması için bugünün son gün olduğu sözleşmeler için SGK yöneticileri ile özel hastane temsilcileri Ankara'da bir araya gelecek. Özel hastaneler sözleşmeyi imzalamayı kabul etmezse, SGK'lı hastalar bu hastanelere gidemeyecek. Bakan Çelik'in de üzerinde durduğu, hastaneler için dört ayrı sözleşme tipi konusunda Başbakan ve Maliye Bakanı ile görüşüleceği belirtiliyor. Verilen bilgiye göre eğer bu konuda anlaşılırsa, hastanelerin alacağı farklar ve devletin hastaneye ödeyeceği SUT fiyatları değişiklik gösterecek. Hastadan sınırsız fark alacak özel hastaneye SUT fiyatlarının yarısı, üç kat fark almak isteyene SUT'un yüzde 70'i, iki kat fark almak isteyene SUT'un yüzde 80'i ödenecek. Dördüncü grup hastaneler ise şu andaki uygulamaya devam edecek. Zincir hastaneler, hangi hastanelerinin hangi sözleşmeye uyacağına, hasta portföylerine bakarak karar verebilecek. Bu tür bir uygulamanın olması durumunda bugüne kadar SGK'lı hasta bakmamış hastanelerin de uygulamaya dahil olabileceği ifade ediliyor.

sgk
özel
hastaneler
için
reddedilmesi
zor
bir
teklif
hazırlıyor
Yorum (4)
s.y
olan vatandaşa olcak .müjde mi bu şimdi.
0
Cevapla
ismail taşkın
Doktorun sırtından yerli-yabancı patronları nasıl doyuracağım hesaplarına devam edin bakalım.Sonuç hüsran olacak.ÇÜZÜM : DOKTOR MERKEZLİ olmalıdır.Muayenehaneleri SGK KAPSAMINA ALIN,serbest piyasa koşullarına göre de 3-5 fark isteyen dr. ister, SORUN BİTER.YETER Kİ BÜYÜK PATRONLAR İÇİN YAPTIĞINIZ DOKTOR DÜŞMANLIĞINI BIRAKIN.OLAN DR KADAR VATANDAŞA DA OLUYOR VE DAHA DA BETER OLACAK.
0
Cevapla
baran ince
ee yolun sonu gözüküyorr desene parası olana sağlık olmayana git devlet ya da üniv.hastanesinde sürün ve öl..ne çözüm bee
0
Cevapla
Gamze Bahar
Farkında mısınız, gitgide halkın arasında zengin- fakir ayrımı oluşturulmakta? Belli bir kesime hep para akımı, belli bir kesimden de hep para alımı.. Uçurum git gide açılıyor ve bu bana eski yüzyıllarda padişahlıkla yönetilip fakir halkı daha da sömürüp zenginin kesesine eklettiren ülke yönetimlerini hatırlatıyor. İzledikçe şaşırıyor ve bu ülkenin değersiz vatandaşı olduğumuz için üzülüyorum.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir