Medimagazin logo

Esas Holding, sağlıkta satın almalarla büyüyecek

Esas Holding’in sağlık grubu Medline İstanbul’a iki, Ankara’ya da bir yeni hastane kazandırmayı planlıyor.
Esas Holding, sağlıkta satın almalarla büyüyecek
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Özel Medline Antalya Hastane Kompleksi’nin açılışında konuşan Medline Sağlık Grubu CEO’su Gürkan Ergenekon, 30 milyon dolarlık yatırım değeri bulunan Antalya hastanesinde 34 olan yatak kapasitesini, 129’a çıkardıklarını, bir yıl içerisinde hastane çalışan sayılarını da ikiye katlayacaklarını açıkladı. Medline Sağlık Grubu olarak sağlıkta kararlı yollarına devam edeceklerini belirten Ergenekon, toplam 550 olan hastane yatak sayılarını, 3 yıl içerisinde bine çıkarmak istediklerini açıkladı.
Medline Sağlık Grubu’nun Anadolu’da 6 hastanesi olduğunu ifade eden ve son bir yıl içerisinde bir milyon hastayı tedavi ettiklerini kaydeden Ergenekon, İstanbul’a iki, Ankara’ya da bir hastane kazandırmak istediklerini belirtti. Yeni satın almalar peşinde olduklarını vurgulayan Ergenekon, “100 yatak ve üzerindeki hastanelerle ilgileniyoruz. Önümüzdeki 3 yılda 100 milyon dolarlık yatırım ve 2 bin yeni istihdam oluşturmayı hedefliyoruz.” dedi.


Medline’nın cirosunun 2011 yılı sonu itibarıyla 140 milyon TL civarında olmasını beklediklerini açıklayan Ergenekon, 2012’de yüzde 15 artış ile sağlıkta Türkiye’nin 2 katı oranında büyümeyi hedeflediklerini, 5 yıl içinde de 250 milyon TL ciroya ulaşmayı planladıklarını vurguladı.

10 BİN METREKAREDE, TAM TEŞEKKÜLLÜ SAĞLIK HİZMETİ
Antalya’nın Muratpaşa ilçesi Lara mevkiinde açılan Özel Medline Antalya Hastane Kompleksi, yeni binası ile birlikte 5 ameliyathane, 8 genel, 6 KVC, 3 koroner, 2 yeni doğan yoğun bakım ünitesini bünyesinde bulunduruyor.
Özel Medline Antalya Hastane Kompleksi Genel Direkörü Dr. Cem Kaya Köker, sağlık sektörüne Antalya’da BSK markası ile başladıklarını, o hastanenin yanına yaptıkları yeni bina ile sağlık kompleksine dönüştüklerini kaydetti. Hastanede 21 uzman hekim olduğunu açıklayan Köker, 200 kişilik bir kadro ile hastalarına hizmet verdiklerini ifade etti.

esas
holding
sağlıkta
satın
almalarla
büyüyecek
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir