Medimagazin logo

Termal sular doğal tedavi sunuyor

Yerin derinliklerinden yüzeye ulaşarak insan hayatına sayılamayacak kadar fayda sağlayan termal sular hastalıklara doğal tedavi sunuyor.
Termal sular doğal tedavi sunuyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol
Yerin derinliklerinden yüzeye ulaşarak insan hayatına sayılamayacak kadar fayda sağlayan termal sular hastalıklara doğal tedavi sunuyor. Boyun, bel, kalça, diz kireçlenmeleri, kronik bel ağrıları, egzama ve akne gibi birçok cilt rahatsızlığının tedavisinde olumlu sonuç veren termal sular, doğru bir tedavi şekliyle alındığında insan hayatına önemli katkı sağlıyor.
Doğal olan her şeyin insan hayatına faydalı olduğundan hareketle, termal suların birçok faydası olduğunu ifade eden Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü ve Halk Sağlığı Uzmanı Doç.Dr. Oğuz Özyaral, şöyle konuştu: “Doğal olan her şeyin insan hayatına faydası olduğunu unutmamak gerekiyor. Termal su ile tedavi hizmetini alırken asıl dikkat edilmesi gereken nokta, fizik tedavi ve rehabilitasyon açısından doktor tavsiyesi ve kontrolü altında bir hizmet almak. Bir fizyoterapist desteği ile alınan bu hizmet, bize ihtiyacımız olan tedavi şeklini ve süresini almamızda yardımcı olacaktır.”
 
'VÜCUDUN ÇEŞİTLİ MİNERALLERE İHTİYACI VAR'
 
Vücudun çeşitli minerallere ihtiyaç duyduğunu ve termal kaynakların bu mineralleri bünyesinde barındırdığını ifade eden Özyaral, sözlerini şöyle sürdürdü: “Genellikle 50 yaş üzerinde rahatsızlıklarla beraber eklem ağrıları, belde sırttaki problemleri, yürüme sorunları yani romatizma rahatsızlıkları artabiliyor. Termal sular sayesinde, dış yüzeyden çözünmüş olan bir minerali temas ederek vücudunuza alıyorsunuz. Yer kabuğunun derinliklerinden süzdüğü minerallerle birlikte kaynayan suyun kullanabilir düzeyde yeryüzüne ulaştığı noktada bu kaynakları biz kullanmaya başlarız”
 
KARADENİZİN DOĞASI VE TERMAL SUYUN FAYDASI BİR ARADA
 
Türkiye’nin birçok yerinde hizmet veren termal köy ve oteller arasında Karadeniz’de yer almasıyla dikkat çeken Ridos Termal Otel&Spa, Rize İkizdere’de Sağlık Bakanlığı Kaplıcalar Yönetmeliği belgesi ile hizmet veriyor. Sağlık görevlileri ve fizyoterapistler ile hizmet verdiklerini belirten Ridos Otel sahibi Kasım Ekşioğlu, Ridos Termal Otel’de profesyonel ve diplomalı terapistler eşliğinde farklı 28 çeşit masaj uygulaması bulunduğunu ifade etti.
 
Karadeniz’in doğasının yapılacak sağlık turizmine birçok katkı sağlayacağını vurgulayan Ekşioğlu, şunları söyledi: “Rize’deki Ayder, Anzer, Çağrankaya, Ovit, Varda, Gölyayla ve Cimil yaylaları içerisinde; Ayder ve Anzer yaylaları turizm merkezi ilan edilmiştir. Cennet Vadi diye adlandırılan doğa harikası bir vadide ve doğa harikası bir bölgede olmak sağlık ve doğa turizminde istediğimiz noktaya gelebilmek için kullandığımız en önemli basamaklardan biri. İnsanlar gür ormanların içinde kuş sesleriyle şehrin karmaşası ve gürültüsünden uzak, kalitesi sağlık bakanlığınca onaylanmış suyun da desteğiyle şifa arayacaklar.”
termal
sular
doğal
tedavi
sunuyor
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir