Medimagazin logo

Pensa İlaç, Türkiye’de üretime başladı

Pensa İlaç&#8217;ın, Türkiye&#8217;deki mevcut ilaç fabrikalarında üretime başladığı bildirildi. <br />Firmadan yapılan yazılı açıklamada, Dinçsa&#8217;nın ürettiği ürünlerin Pensa İlaç bünyesine alındığı ve üretimin, Dinçsa tesislerinde yapılacağı belirtilerek, Dinçsa&#8217;nın ürünlere yatırım yaparken, Pensa İlaç&#8217;ın, pazarlama ve ülke geneline dağıtımı gerçekleştireceği kaydedildi
Pensa İlaç, Türkiye&#8217;de üretime başladı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Pensa İlaç’ın, Türkiye’deki mevcut ilaç fabrikalarında üretime başladığı bildirildi.
Firmadan yapılan yazılı açıklamada, Dinçsa’nın ürettiği ürünlerin Pensa İlaç bünyesine alındığı ve üretimin, Dinçsa tesislerinde yapılacağı belirtilerek, Dinçsa’nın ürünlere yatırım yaparken, Pensa İlaç’ın, pazarlama ve ülke geneline dağıtımı gerçekleştireceği kaydedildi.


Pensa İlaç’ın, eşdeğer ilaç üretiminin yanı sıra, üretimin Türkiye’de sürdürüldüğü bir iş yapısı hedeflediğine yer verilen açıklamada, yapılan anlaşma kapsamına sadece ilaç üretiminin değil, Dinçsa ürünlerinin satış ve pazarlamasının da alındığı belirtildi.
Pensa İlaç Ülke Başkanı Dr. Emin Burçak Paçacı, 2007’den itibaren koydukları hedeflere ulaşmanın mutluluğu içinde olduklarını ifade ederek, şimdiye kadar pazarlama kadrolarını oluşturduklarını ve ülke çapında yapılandıklarını anlattı.
Paçacı, şu değerlendirmelerde bulundu:
"İkinci hedefimiz Türkiye’de üretimdi. Bunu sağlamak için yaptığımız yoğun çalışmaların ardından Türkiye’nin önemli ilaç şirketlerinden Dinçsa ile yaratıcı ve çok yönlü bir anlaşmaya vardık. Yaptığımız anlaşma sadece Pensa ilaçlarının üretimini kapsamıyor. Aynı zamanda Dinçsa’nın ürünlerinin pazarlama ve satışını Pensa olarak üstleniyoruz. Bundan sonraki hedefimiz, ülkemizin, merkez kuruluşumuz Pensa Pharma grubu içinde önemli bir yer edinmesidir."

Milliyet

pensa
i̇laç
türkiye&#8217
de
üretime
başladı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir