Medimagazin logo

Japon ilaç devi Takeda resmen Türkiye'de

Japonya'nın 229 yıllık köklü ilaç firması Takeda Pharmasetucals, genişleme politikası çerçevesinde kilit bölge olarak tanımladığı Türkiye pazarına giriş yaptı.
Japon ilaç devi Takeda resmen Türkiye'de
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İSTANBUL-Takeda'nın 2010-2012 büyüme stratejisi kapsamında Türkiye'de satış ve pazarlama faaliyetlerine başlamasına ilişkin Ritz Carlton Otel'de basın toplantısı düzenlendi. Takeda Türkiye Genel Müdürü Ayşe Uysal Torun'un ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya Takeda Pharmaceuticals Europe Başkan Yardımcısı Toshio Kusunose ve Avrupa Medical Direktörü Thim Engel katıldı.

 

Takeda Pharmaceuticals Europe Başkan Yardımcısı Toshio Kusunose, "Bugün, Türkiye pazarına resmi giriş yaptığımız gün. Japonya'nın en büyük ilaç şirketi, 32 milyar dolar net geliri var. 20 bine yakın çalışanımız var. 2012'de dünyanın yüzde 90'ında pazara girmek istiyoruz. Türkiye bizim için çok önemli. Türkiye, 2003-2007 yılları arasında her yıl yüzde 30 büyüme gerçekleştirdi" dedi.


Ertuğrul Fırkateyni'nin 1890 yılında Japonya açıklarında battığını hatırlatan Toshio Kusunose, "69 kişiyi oradaki halk kurtardı ve Türkiye'ye geri gönderdi. Türk hükümeti de 1985 yılında İran-Irak savaşında Tahran'da mahsur kalan 215 Japon'u kiraladığı uçakla oradan alıp Japonya'ya geri götürdü. Tarihimiz karşılıklı iyiliklerle dolu. Bu yüzden Türkiye'yi seviyor ve önemsiyoruz" diye konuştu.


Ayşe Uysal Torun ise, Takeda'nın dünyada 15. sırada olduğunu belirterek, "Türkiye pazarına yeni giriyorlar. Tabii ki ilk girdiğinde Türkiye'de de bu sırayı alacağını beklemiyoruz ama 5 yıl içinde Türkiye'deki en iyi yere gelecektir.


Ertuğrul Fırkateyni oraya Japon hükümdarının Osmanlı İmparatorluğu'na gönderdiği hediyeye karşılık hediye vermek için gidiyordu. Biz de şimdi oraya hediye gönderemeyiz ama belki bunun karşılığında bir sürpriz yapıyoruz" dedi. Torun, bu sözlerinin ardından Takeda Pharmaceuticals Europe Başkan Yardımcısı Toshio Kusunose'ye padişah kaftanı giydirdi. Kusunose'nin de Ayşe Uysal Torun'a kimono giydirdiği toplantı, renkli görüntülerle sona erdi.

Takeda’nın Türkiye pazarındaki ilk ürünü, tip 2 diyabet tedavisinde diyetin ve egzersizin yanı sıra kullanılan, Actos® (pioglitazon HCL) ticari markasıyla satışa sunulan, önde gelen reçeteli bir ilaç olacak.

takeda
japon ilaç
ayşe uysal torun
actos
Yorum (3)
Ömer ÇELİK
Büyümekte olan Türkiye pazarına bu tarz uluslar arası başarısını ıspatlamış firmaların giriyor olması son derece mutluluk verici aynı zamanda sektörel anlamdada yeni kariyer fırsatları bula bilmemiz adınada yeni fırsatlar sunacağına inanıyorum.Hoşgeldiniz :)
0
Cevapla
Ugur Ulger
Bende bir Japon firması daiichi-sankyo İlac firmasında çalışıyorum.japonlar İlac sektörüne güven,sorumlukluk,yenilikcilik getireceğine inanıyorum.hemde yeni is alanları yaratacaktir.saygilar
0
Cevapla
cevat muhcu
Takeda Dünya çapında kendi bulmuş olduğu bir çok moleküle sahip firma. Japonlar hep daha iyisini isterler. firmaya yeni girmeme rağmen şunu gördüm ki japonlar gerçekten sorumluluk sahipi insanlar. amaçları tabiki türkiye pazarında para kazanmak fakat öncelikleri topluma nasıl faydalı olabiliriz. bu sorumluluklarını 4 yıllık sektör deneyimimde çalıştığım diğer 2 firmada görememiştim.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir