Medimagazin logo

Gilead Türkiye’den bölge yönetimine atama

Dünyada 35’ten fazla ülkede faaliyet gösteren bilim şirketi Gilead, global yönetim ekibine Türkiye’den yönetici transfer etmeye devam ediyor. Gilead Türkiye HIV İş Birimi Direktörü Gözde Ünverdi Arslan, Gilead Orta Doğu Satış ve Pazarlama Kıdemli Direktörlüğü’ne getirildi. Böylece Gilead’ın global yönetime transfer edilen yönetici sayısı son 5 yılda 17’ye ulaştı.
Gilead Türkiye’den bölge yönetimine atama
Gözde Ünverdi Arslan
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Yaptığı yerel yatırımlarla global ölçekte yenilikçi tedavileri Türkiye’de üreten ABD merkezli Gilead, Türkiye’den dünyaya yönetici ihraç ediyor. Gilead Türkiye HIV İş Birimi Direktörü Gözde Ünverdi Arslan, Gilead Orta Doğu Satış ve Pazarlama Kıdemli Direktörlüğü’ne atandı. 

Gilead Türkiye’ye iki yıl önce HIV İş Birimi Direktörü olarak katılan Arslan, yeni görevinde Gilead’ın Orta Doğu'daki HIV, viral hepatit, anti-fungal ve COVID-19 alanlarındaki operasyonlarının yönetimine ve iş geliştirme faaliyetlerine liderlik edecek. Arslan, yeni görevinde Gilead’ın Orta Doğu’da faaliyet gösterdiği 12 ülkeden sorumlu olacak.

Boğaziçi Üniversitesi’nden Kimya Mühendisliği lisans ve Executive MBA yüksek lisans derecesine sahip olan Arslan, çalışma hayatına başladıktan sonra Bayer, AstraZeneca, Novartis ve Roche gibi ilaç sektörünün önde gelen şirketlerinde, ülke ve bölge organizasyonlarında, satış ve pazarlama, stratejik planlama, iş operasyonları ve pazar erişimi alanlarında farklı liderlik görevleri aldı. Orta ve Doğu Avrupa'da bölgesel rollerde görev aldı.

Gilead, yaşamı tehdit eden hastalıklara karşı yenilikçi tedavi yöntemleri geliştiriyor. 2007 yılından bu yana Türkiye’de faaliyet gösteren Gilead, 60 milyon dolarlık yerelleşme yatırımıyla portföyündeki en yeni Hepatit B tedavisini ve en yenilikçi HIV ilaçlarını Türkiye’de üretmeye başladı. Gilead, klinik çalışmalarla birlikte ülkemizde son 6 yılda 7.2 milyon dolar değerinde Ar-Ge desteği sağladı. Türkiye, yerel üretim yatırımlarıyla Almanya, Kanada ve İrlanda’dan sonra Gilead’ın yenilikçi tedavilerini ürettiği 4. üretim ülkesi oldu.

gilead turkiye
atama
gozde unverdi arslan
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir