Medimagazin logo

Deprem bölgesindeki kronik hasta raporlarının süresi uzatıldı

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), depremin etkilediği illerdeki "kronik hasta raporları" bitenlerin rapor sürelerini 30 Haziran'a kadar uzattı
Kaynak: AA
Deprem bölgesindeki kronik hasta raporlarının süresi uzatıldı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Nurten Saydan, yazılı açıklamasında, Kahramanmaraş merkezli depremden yaklaşık 13,5 milyon kişinin etkilendiğini hatırlattı.

SGK'nin kronik hastalığı olan depremzedelerin rapor sürelerini, 1 Ocak'ta bitmişse 30 Haziran'a kadar uzatttığını bildiren Saydan, şunları kaydetti:

"Bu konuyla ilgili MEDULA sisteminde gerekli düzenlemeler yapılıyor ve hastalar ilaç almaya devam edebilecek. Aynı zamanda ikameti deprem bölgesinde olmayıp da orada 3 ay bulunan ve eczanelerden ilaç almış kronik hastalar da ilaçlarını bir sefere mahsus reçetesiz alabilecek. En kısa zamanda da MEDULA sisteminde gerekli düzenlemelerin yapılarak vatandaşın mağduriyetinin giderilmesini bekliyoruz. Bu uygulamayla vatandaşlarımız hiç olmazsa hastalığını, ilacını nasıl temin edeceğini düşünmeyecek."

 

kronik hasta raporlari
sgk
teis
depremzede
Yorum (1)
Osman tozkoparan
rapora ne gerek var, hastalık kronikse ve benim yazdığım receteme inanmıyorsan raporuma neden inanıyorsun. receteyi sahte yazan raporuda sahte yazabilir. gunumuzun büyük kısmı rapor yazmakla geçiyor. birakin işimizi yapalim. kaldirin su rapor ziriltisini
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir