Medimagazin logo

'Beşeri ürünler sağlıkçı tavsiyesi ile kullanılmalı'

Her türlü beşeri ürünün doktor ve eczacı tavsiyesi ile kullanılması gerektiğini söyleyen WestPharma Genel Müdürü Orhan Can, "Amacımız, ürünlerimizi doktor ve eczacı kanalı ile tanıtarak halka ulaşmak" dedi.
Kaynak: YENİŞAFAK
'Beşeri ürünler sağlıkçı tavsiyesi ile kullanılmalı'
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İlaç sektörünün, geri ödenen ürünlerdeki kamu kurum ıskontolarının artması sonucu sıkıntılı günler geçirdiğini söyleyen WestPharma Genel Müdürü Orhan Can, "Yalnızca geri ödemede ürünü olan firmalar, doğal olarak maliyetlerini karşılayamamaktadırlar. Bu da onları maliyetlerini azaltmak veya geri ödemesiz ürünlere yönelmek gibi farklı arayışlara yönlendirmektedir" dedi. Dünyada da trendin değiştiğini ve devletlerin daha az oranda ilaç geri ödemesine doğru kaydıklarını belirten Can, zaman içinde ülkemizde de benzer değişikliklerin yaşanacağını ve kendi yapılanmalarını gerçekleşecek değişikliklere göre oluşturduklarını ifade etti. Can sözlerini şöyle sürdürdü: "Bugüne kadar gıda takviyesi veya bitkisel ürünleri pazarlayan firmalar, maliyetleri yüksek olduğu için ekipler kurarak, ürünlerini hekim ve eczacılara tanıtmak yerine, reklama veya direkt tüketiciye yönlenerek tanıtmak yolunu seçtiler. Biz Westpharma olarak her türlü beşeri ürünün doktor ve eczacı tavsiyesi ile kullanılması gerektiğine inanmaktayız. Kuruluş amacımız da, portföyümüzdeki ürünleri, doktor ve eczacı kanalı ile tanıtıp halkın kullanmasını sağlamaktır. Mevcut portföyümüz ile Üroloji, Kadın doğum ve Pediatri alanlarında hizmet veriyoruz. Devamında, ihtiyaç duyulan diğer alanlarda da hizmetlerimize devam edeceğiz. Ayrıca, faaliyet alanlarımız içinde, diğer firmaların pazarlayamadığı ürünleri satın alarak pazarlamak, onlar adına ekipler kurmak yer alıyor. Yine piyasada mevcut ürünlerin pazar ömrünü uzatmak ve payını arttırmak için gerekli aksiyonları planlamak ve hayata geçirmek konusunda ihtiyaç duyan kuruluşlara danışmanlık hizmeti sunuyoruz."

'MERDİVEN ALTI ÜRÜNLERİN SATIŞI ENGELLENEBİLİR'

"İlaç sektöründe son yıllardaki en büyük eksik sektörün ana damarı olan tanıtım sorumlularının eğitimlerinin ve iş bağlılıklarının zayıf olması" diyen Can, "Devlet organlarının satış ve pazarlama enstrümanlarındaki haklı bazı kısıtlamaları önümüzdeki dönemlerde beşeri ilişkiler ve tanıtım sorumlularının işe bağlılığının önemini fazlasıyla arttıracak" dedi. Can sözlerini şöyle sürdürdü: "Sağlık ürünleri için en doğru mesajı verecek mecralar, doktor ve eczacılarımızdır. Bilimsel veriler ve klinik çalışmalara dayalı sonuçları paylaşarak, hastaların ürünleri bilinçli şekilde kullanmalarını sağlıyoruz." 2012 için hedefledikleri ürün gamına ulaştıklarını söyleyen Can, "Halkımızın layık olduğu sağlıklı ve piyasadakilerden farklı nanoteknolojik ürünler ile faaliyetlerimizi büyüterek sürdüreceğiz" dedi. Merdiven altı ürünlerin satışının engellenmesi için devlete kontrolör olarak çok büyük görev düştüğünü söyleyen Can, "Sektördeki ciddi firmaların tamamı, bu konudan rahatsızlık duyuyor. Devlet her aşamada gerekli kontrolleri sürekli olarak yerine getirmeli. Her şeye rağmen hala bire bir mal fazlası veren şirketleri ciddi mercek altına almalıdır" dedi.

'beşeri
ürünler
sağlıkçı
tavsiyesi
ile
kullanılmalı'
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir