Medimagazin logo

Zirve Üniversitesi tıp ve diş hekimliği fakültesi açıyor

Gaziantep'in ilk vakıf üniversitesi olan Zirve Üniversitesi, bölgede ihtiyaç olan tıp fakültesi, diş hekimliği ve sağlık bilimleri fakültesi bölümlerini açma kararı aldı.
 Zirve Üniversitesi tıp ve diş hekimliği fakültesi açıyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Rektör Prof. Dr. Adnan Kısa, "Tıp fakültemiz ve diş hekimliği fakültemiz başta Houston Üniversitesi ve Mayo Klinik olmak üzere dünyanın önde gelen üniversiteleriyle işbirliği halinde olacak. Yabancı akademisyenlerden alınan eğitimlerle global eğitim anlayışımızı bu bölümlerimizde de devam ettireceğiz." dedi.

İngilizce hazırlık sınıfı hariç eğitimin 6 yıl olacağını belirten Rektör Kısa, "Fakültemiz, etik değerlere bağlı, dürüst, pratik, eğitimi iyi, hasta muayenesini bilen, teorik bilgi açısından donanımlı, kendine güvenen, hastaya doğru tanı ve tedavi yaklaşımlarını yapabilen, empati kurabilen, bedenen ve ruhen sağlıklı, iyi yönlendiren, yeterlilik ve yetkilerini bilen, dünyasağlıkpolitikaları ve hizmet ettiği toplumun özelliklerini bilen mezunlar vermeyi hedeflemektedir. Entegre eğitim sisteminin uygulanacağı tıp fakültemizde ilk 2 yılda temel tıp bilgileri, 3. yılda sistemik hastalıklar entegre biçimde verilecek. Öğrencilerimiz dördüncü ve beşinci yıllarda zorunlu klinik stajlarına devam edecek. Bu dönemleri başarı ile tamamlayan öğrencilerimiz 6. yıla geçerek çalışmaya hak kazanacak. Altıncı dönemi başarı ile tamamlayan öğrencilerimiz tıp doktoru unvanıyla mezun olacak." açıklamasını yaptı.

Zirve'den mezun olacak doktor adayları staj uygulamalarını Gaziantep'te bulunan sağlık kuruluşlarında yapacak.Üniversiteayrıca 300 yataklı tıp fakültesi hastanesi ile başta Ortadoğu olmak üzere tüm komşu ülkelere sağlık hizmeti sunacak.


EĞİTİM DİLİ İNGİLİZCE OLACAK

Fakültelerde eğitim dili İngilizce olacak. 15 kişilik küçük sınıflarda birebir eğitim alacak olan öğrenciler için en uygun şartlar oluşturulmuş durumda. Diş Hekimliği Fakültesi için de aynı şeylerin geçerli olacağının altını çizen Kısa, "Ara eleman gücü için sağlık bilimleri fakültesini de kurduk. Açtığımız bölümler ve değerli hocalarımızla Zirve Üniversitesi bölge içerisinde referans merkezi olacaktır." diye konuştu.

zirve
üniversitesi
tıp
ve
diş
hekimliği
fakültesi
açıyor
Yorum (2)
derd
vatana millete hayırlı olsun mayoclilinicle nasıl anlaşma olacak, yapmayın el insan ne olaak mayo hocası gelcek ders mi anlatacak, burada hocalar 3 aylığına gidecek ne o ortak çalışma:) yapmayın etimeyin isteyen her asistan observership olarak gider
0
Cevapla
Elif Özdemir
Ne zaman açılacak belli bi tarih var mı?
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir