Medimagazin logo

Yöneticilerin performansı, performansı takip etmelerine göre değerlendirilecek

Bakanlık hastane yöneticilerinin performansını, performansa dayalı ek ödeme uygulamalarıyla ilgili sonuçların sağlıklı olarak güncel şekilde izlenebilmesi ve değerlendirilebilmesi amacıyla geliştirilen “Klinik Protokol İşlemleri Web Servisi”, “Klinik Girişimsel İşlemler Web Servisi” ne veri girişini takiplerine göre değerlendirecek. Getirilen kriterlerde verilerin yüzde 90 oranında girilmesi öngörülüyor.
Kaynak: MEDİMAGAZİN
Yöneticilerin performansı, performansı takip etmelerine göre değerlendirilecek
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

 SAĞLIK BAKANLIĞI

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu

 

Sayı: B.10.1.THK.0.16.00.00/ 769 25/09/2012

 

Konu: Yönetici Performans Hedefi Belirlenmesi

 

Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün 02/12/2010 tarihli ve 47254 sayılı Makam Onayı ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri ve Diş Hastaneleri ile Bakanlığımızca sağlık hizmeti bedelleri Teşhisle İlişkili Gruplar (TİG) ve Branş Bazlı Ayaktan Gruplar (BBaG) sistemi doğrultusunda ödenecek olan Bakanlığımıza bağlı ikinci ve üçüncü basamak sağlık kurumları için performans hedefleri belirlenmiş ve 01/12/2010 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yürürlüğe konulmuş idi.

 

Bakanlığımıza bağlı kurumlarda baştabip, baştabip yardımcısı, hastane müdürü, hastane müdür yardımcısı ile başhemşire olarak görev yapan yönetici sınıfı personelin hizmet sunumuna ilişkin performansını değerlendirebilmek amacıyla yürürlüğe konulan 05/11/2010 tarihli ve 44101 sayılı Makam onayı ile “Yönetici Birim Performans Katsayısının Uygulanmasına Dair Yönerge” uyarınca Bakanlık tarafından belirlenen performans hedefinin zamanında kurumlar tarafından yerine getirilmesi halinde Performans Hedefi Katsayının (1), yerine getirilememesi halinde ise (0,90) olarak esas alınacağı belirlenmiş idi.

 

Mezkur makam onayı ile yürürlüğe konulan performans hedefi kriterlerine 25/09/2012 tarihli ve 756 sayılı Makam Onayı ile yeni kriterler eklenmiş ve Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün 02/12/2010 tarihli ve 47254 sayılı Makam Onayı yürürlükten kaldırılmıştır.

 

Bu kriterler Bakanlığımız tarafından yürütülmekte olan performansa dayalı ek ödeme uygulamalarıyla ilgili sonuçların sağlıklı olarak güncel şekilde izlenebilmesi ve değerlendirilebilmesi amacıyla geliştirilen “Klinik Protokol İşlemleri Web Servisi”, “Klinik Girişimsel İşlemler Web Servisi” ne veri girişi, kurumlar tarafından sunulan sağlık hizmetlerinin Bakanlığımız tarafından takibi amacıyla kullanılan “Sağlık Net”e veri girişi, hizmete erişimin kolaylaştırılması amacıyla uygulanan “Merkezi Hastane Randevu Sistemi”nin (MHRS) kullanımı olarak belirlenmiş olup, 01/10/2012 tarihinden itibaren yürürlüğe girmiştir.

 

Bu çerçevede, Performans Hedefi belirlenmiş olan söz konusu kurumlarda görev yapan yönetici sınıfı personelin 2012 yılı Kasım ayında hesaplanacak olan 2012 yılı Ekim ayı ek ödemesinde, 25/09/2012 tarihli ve 756 sayılı Makam Onayı ile yeniden belirlenmiş olan Performans Hedefi Katsayısının değerlendirmeye alınarak Yönetici Birim Performans Katsayısının hesaplanması gerekmektedir. İlgili Makam Onayı ile yeniden belirlenen Performans Hedefi Katsayısına ilişkin dokümanlar ekte gönderilmemektedir. Söz konusu dokümanların http://www.tkhk.gov.tr/TR,219/yonerge.html linkinden temin edilmesi mümkündür.

 

Bilgilerinizi ve yukarıda yapılan açıklamalar çerçevesinde uygulama tesis edilmesi hususunda gereğini rica ederim.

 

Uzm. Dr. Hasan ÇAĞIL

Kurum Başkanı

 

YÖNETİCİLERİN PERFORMANSLARIYLA İLGİLİ KRİTERLER

yönetici performansı
performansa dayalı ek ödeme
Yorum (2)
Erol aydin
Bu meslegin guzelligini insani ve manevi boyutunu yiktiniz. Herseyi ticarete donusturdunuz. Ne egitim ve arastirma ne de emek kaldi. İcine iyice ettiniz simdide sivastiriyorsunuz. Sagligini tamamen ticarete doktugunuz ve avuttugunuz hastalarin ahini Allah sizden er gec alacaktir. Tabii bu kadarina inanacak vicdaniniz da kaldi mi bilemem.
0
Cevapla
erdem yücel
mhrs randevusunu nasıl arttırılması bekleniyor. hastaların kendisi mhrs randevusunu telefon veya internet üzerinden almaktadır. telefon ile başvuru ücretli, internet ücretsizdir. bir idareci kendi yapmadığı veya yapamadığı bir kriter üzerinden nasıl değerlendirilebilir.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir