Medimagazin logo

Yoğun bakımdaki hasta, yakınları ile canlı yayında görüşüyor

Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi’nde hizmete açılan Görüntülü Görüşme Merkezi'yle sayesinde hasta yakınları tablet bilgisayarlar aracılığıyla yoğun bakımda yatan hastalarıyla canlı olarak görüşebiliyor.
Yoğun bakımdaki hasta, yakınları ile canlı yayında görüşüyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Hastaları enfeksiyon riskinden korumak amacıyla kurulan merkez hasta yakınlarına büyük kolaylık sağlıyor.

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Aslan, 250 yataklı yoğun bakım ünitesi bulunan hastanede, serviste tedavisi süren hastaların aileleriyle enfeksiyon riski açısından görüştürülmediğini belirtti. Hasta yakınlarının sıkça hastalarıyla görüşme talebi aldıklarını anlatan Aslan, bu talebi göz önünde bulundurarak hastane bünyesinde Görüntülü Görüşme Merkezi oluşturduklarını dile getirdi. Buraya 6 tablet bilgisayar ve bekleme yerleri koyduklarını açıklayan Aslan, “Hasta yakınlarımız büromuza müracaat ediyor. Hastanın görüşmeye uygun olup olmadığı tespit ediliyor. Belirlenen saatte buradaki 6 kabinden herhangi birinde görüşme sağlanıyor.” dedi.

Hangi hastaların görüşmeye müsait ya da istekli olduğunu gösteren bir sistem sayesinde hasta isimlerinin dışarıdaki ekrana yansıtılacağını anlatan Aslan, bu sıraya göre her gün belli saatlerde hasta yakınlarının hastalarıyla görüşebileceğini kaydetti.

yoğun
bakımdaki
hasta
yakınları
ile
canlı
yayında
görüşüyor
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir