Medimagazin logo

Vatandaşlar SGK Özel Hat'tan bilgilenecek

Sosyal Güvenlik Kurumu, (SGK) reform ile birlikte 1 Ekim'de başlayan yeni hayata vatandaşı çabuk adapte etmek için 'özel hat' kurdu. Vatandaşın yanlış bilgilendirmesinin önüne geçmek için kurulan 'SGK Soru-Cevap Hattı' şimdiden büyük ilgi gördü
Vatandaşlar SGK Özel Hat'tan bilgilenecek
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol
ANKARA-Sosyal Güvenlik Kurumu, (SGK) reform ile birlikte 1 Ekim'de başlayan yeni hayata vatandaşı çabuk adapte etmek için 'özel hat' kurdu. Vatandaşın yanlış bilgilendirmesinin önüne geçmek için kurulan 'SGK Soru-Cevap Hattı' şimdiden büyük ilgi gördü.

İnternettten mail atan vatandaşların emeklilik, sosyal yardım, tedavi ücretleri, askerlik borçlanması, evlilik yardımı gibi bir çok konudaki sorusuna SGK uzmanları tarafından anında cevap veriliyor. SGK'nun kurduğu özel iletişim hattında çalışan görevliler, piyasada sosyal güvenlik uzmanlarının yaptığı soru cevaplama işine benzer hizmet veriyor. Emeklilik yaşı, emeklilik maaşı, tedavi ücretleri, askerlik borçlanması, evlilik yardımı ve merak edilen birçok konuda vatandaşın kafasına takılanlara ışık tutuluyor. SGK'nın internet sitesinde yer alan 'Sorun Cevaplayalım' linki üzerinden, mail yoluyla reformla ilgili merak edilenler kısa sürede cevaplanıyor. Büyük ilgi gören 'özel hatta' reformu en ince ayrıntısına kadar bilen sosyal güvenlik uzmanları çalışıyor.

Yenişafak
vatandaşlar
sgk
özel
hat'tan
bilgilenecek
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir