Medimagazin logo

Van sağlık il müdürlüğü'nde yolsuzluk iddiaları

Van İl Sağlık Müdürlüğü'nde ihalelerde yolsuzluk iddiası ile yapılan inceleme ve soruşturma kapsamında kurum yöneticilerinin de aralarında bulunduğu bazı çalışanların gözaltına alındığı belirtildi
Van sağlık il müdürlüğü'nde yolsuzluk iddiaları
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol
VAN (İHA) - Van İl Sağlık Müdürlüğü'nde ihalelerde yolsuzluk iddiası ile yapılan inceleme ve soruşturma kapsamında kurum yöneticilerinin de aralarında bulunduğu bazı çalışanların gözaltına alındığı belirtildi.


Alınan bilgilere göre, Nöbetçi Cumhuriyet Savcısı Murat Büte tarafından başlatılan soruşturma kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından dün gece Sağlık İl Müdürlüğü'ne bir baskın düzenledi. Sabah saatlerine kadar kurumda yapılan ihalelerle ilgili evrakları inceleyen polis ekipleri, aralarında yöneticilerin de bulunduğu bazı memurları gözaltına aldı. İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen zanlıların sorguları sürerken, Cumhuriyet Başsavcısı Yahya Akçadırcı, bir yolsuzluk iddiası üzerine Nöbetçi Cumhuriyet Savcısı Murat Büte tarafından bir soruşturma başlattığını belirtti.
Sağlık İl Müdürü Dr. Ahmet Özer ise, kurumda sürdürülen bir soruşturmanın olduğunu ifade ederek açıklama yapmasının doğru olmayacağını kaydetti.
van
sağlık
il
müdürlüğü'nde
yolsuzluk
iddiaları
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir