Medimagazin logo

Üniversite hastaneleri, artık Sağlık Bakanlığı'nın oldu

Bazı kanunlarda değişiklik yapan 'Torba Teklif'', TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı. Yasama yılının son saatlerinde kabul edilen teklif yaşamımızı doğrudan etkileyen çok sayıda düzenlemeyi içeriyor.
Kaynak: Ebru TOKTAR ÇEKİÇ / AKŞAM
Üniversite hastaneleri, artık Sağlık Bakanlığı'nın oldu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İşte öne çıkanlar:

l Sigara yasağı genişletildi. Artık okulların, sosyal ve kültür hizmet binalarının bahçelerinde, açık alanlarında da sigara içmek yasaklanacak. Sokağa izmarit atana 50 TL ceza kesilecek.

Nargile, 'tütün ürünleri' kapsamına alınarak, 'sağlığa zararlıdır' işlemine tabi tutulacak. Nargile artık 18 yaşından küçüklerin tüketimlerine sunulamayacak.

'TAM GÜN DELİNDİ'

l Tam Gün Yasası nedeniyle üniversitelerde boşalan akademisyen kadrosuna dönük de düzenleme yapıldı. Kamu hastanelerinden istifa ederek özele geçen profesör ve doçentlerden sözleşmeli personel olarak yararlanılması hükme bağlandı. Buna göre, özel muayenelerde ya da özel hastanelerde çalışan profesör ve doçentler, kamuda ameliyat yapamazken, vakıf üniversitelerinin yanı sıra devlete ait eğitim ve araştırma hastanelerinde sözleşmeli eğitim görevlisi olarak çalışabilecek. Üniversite hastaneleri, artık Sağlık Bakanlığı'nın oldu

Aile hekimlerine ve aile sağlığı elemanlarına ücreti karşılığında nöbet görevi verilebilecek.

üniversite
hastaneleri
artık
sağlık
bakanlığı'nın
oldu
Yorum (14)
Dr Kerem
Klasik hükümet taktiği, sol gösterip sağ vurmak. Her düzenlemenin içine vatandaşa yönelik bir şey sıkıştırıp golü atmak. Sihirli cümle son satırda "Üniversiteler sağlık bakanlığının oldu".
0
Cevapla
Uzm
Darısı askeri hastanelerin başına... Doktorsuz ve hastasız hastaneleri sisteme kazandırmak yerine lüzumsuz sezaryen ve kürtaj konuları bakanlığı daha bir ilgilendiriyor maalesef.
0
Cevapla
ali akın
sayın bakan eğitim hastaneleri ve devlet hastanelerindeki meslektaşlarınız muaynehene yasağına tabi iken üniversite hastanelerindekiler değil. bu ikili düzeni kaldıracağınızı her yerde söylemenize rağmen halen bu haksızlık devam etmekte. meslek odalarının ve ttb nin yönetiminde üniversite hocaları olduğundan durumdan gayet memnunlar zira halk muaynehanelerine el mahkum. bu haksızlık ne zaman sona erecek. saygılar
0
Cevapla
Dr.Cingi
Üniversiteler artık sağlık bakanlığının oldu derken Üniversite Hastaneleri kastediliyor sanırım.O zaman EAH ile Ünv.Hastasi ayrımı kalkıyor hepsi 3. basamak EAH mi oluyor??
0
Cevapla
cengiz uzun
sayın ali akın yazınıza imzamı atarım sistemden üniversite hocaları çok memnun dışarıdaki hastadan parayı alıyor hoca kendi üzerine işlem yapamadığı için başka hoca üzerinden yatış dolayısıyla içeridekide performans alıyor tıkır tıkır işleyen sistem maasallah
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir