Medimagazin logo

Türkiye'de ilk kez bir devlet hastanesinde saç ekimi yapılıyor

Bayburt Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Hulki Aşır, Türkiye'de devlet hastanesinde ilk saç ekimine başladıklarını belirtti.
Türkiye'de ilk kez bir devlet hastanesinde saç ekimi yapılıyor
saç ekimi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

BAYBURT-Aşır, AA muhabirine yaptığı açıklamada, başlattıkları bu çalışmanın Bayburt Devlet Hastanesi'nin prestiji açısından önemli olduğunu belirterek, "Sağlık hizmetlerinin yanında kozmetik amaçlı bu hizmetimizi de halkımıza sunmaya başladık" dedi.

Bayburt Devlet Hastanesi'nde görev yapan plastik cerrahi doktoru Ömer Elmas ile görüşerek saç ekimi yapıp yapamayacaklarını tartıştıklarını ifade eden Aşır, şunları söyledi:

"Bu görüşmede doktorumuz bu işi yapabileceğimizi bize söyleyince hemen çalışmalarımızı başlattık. Tabii bu çalışmanın hastanemizin prestiji açısından da önemli olacağını düşünerek diğer sağlık hizmetlerinin yanında kozmetik amaçlı bu hizmetimizi de halkımıza sunmaya başladık. Bu çalışmayı yapmak için doktorumuz önderliginde hastane personelimizden özverili bir ekip oluşturduk. Bu çalışmanın ardından Türkiye'de bir devlet hastanesinde, ilk olarak Bayburt Devlet Hastanesi'nde saç ekimine başladık."

Aşır, plastik cerrahi doktoru Ömer Elmas'ın bu çalışmaya başlamadan önce il dışında çeşitli sertifikasyon kurslarına katıldığını anlatarak açıklamasını şöyle tamamladı:

"Hocamızın bu sertifikasyon kurslarını tamamlamasının ardından da hastanemizde saç ekimlerine başladık. Bu çalışmanın zaten Sağlık Uygulama Tebliği'nde devletin belirlediği fiyatları var. Saç ekimini devlet karşılamıyor ancak bu tebliğde belirlenen fiyatlar özele oranla çook daha uygun. 8-10 saatlik uygulamanın ardından hastamızı yine aynı gün taburcu ediyoruz."

saç ekimi
devlet hastanesi
Yorum (2)
Frankie Bellevan
ne de büyük bir iş başarılmış ! bunların kendilerini göstermek ispatlamak için her fırsatı kullanmaya çalışmaktan başka yapacak,düşünecek işleri yok mu ? meslektaşlarımın başarılarına lafım yok ama ucuz ve basit (gereklilik anlamında söylüyorum) şeylerden kendilerine sürekli pay çıkaran ilginç insanlar topluluğu ülkenin her yanını sardı.. söylesek bir türlü söylemesek gönül razı değil.. biraz acillerden bahsedin acillerden... neyi hallettiniz acillerin hangi sorununu çözdünüz ? acillerdeki perişanlıktan niye bahsetmiyorsunuz ? acil tıp hizmetlerinden bahsediyoruz...
1
Cevapla
ali veli
o hastanenin aciline parmak kopması gelse plastik cerrahi müsait değilim estetik özel ameliyattayım dese bakanlık kabul edecek mi, kamu vicadanı kabul edecek mi, komplikasyon olsa hastalık olmadığı için hakim devlet memuru şemsiyesini kabul edecek mi, 200 puan pardon 40 tl için değer mi, bu işi devamlı yapan merkez mi başarılı olur arada bir yapan merkez mi, bu soruların cevapları acep ne ola.
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir