Medimagazin logo

TTB'den "Güvencesiz Çalışmaya Son !" mitingi

TTB, Tabip Odalarına gönderdiği yazıda hekimleri "Güvencesiz Çalışmaya Son !” mitingine çağıdı
TTB'den "Güvencesiz Çalışmaya Son !" mitingi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

28.03.2011

TABİP ODASI BAŞKANLIĞI’NA

 

Sağlık hizmetlerinin sunumunda giderek artan oranda taşeronlaşma ve güvencesiz çalışma gündem olmaktadır. Giderek artan sayıda sağlık çalışanı sözleşmeli, güvencesiz biçimde çalıştırılmakta, taşeron şirketler birçok işyerinde sağlık çalışanlarını işten çıkarmakta, sözleşmeli çalışan sağlıkçılar işsizlik tehdidi ile yoksullaşmaktadır.

 

3 Nisan 2011 Pazar günü Türk Tabipleri Birliği’nin de birçok emek ve meslek örgütü ile birlikte çağırıcıları arasında yer aldığı “Yaşamları Parçalanırken Kaderleri Birleşenler, Güvenceli İş, İnsanca Yaşam İçin Yürüyor!” “Güvencesiz Çalışmaya Son !” Mitingi  Ankara’da düzenlenecektir.

 

Bu mitingin işaret ettiği sorunları basın ve kamuoyunun gündemine taşımak ve mitinge katılımı yüreklendirmek amacıyla bu hafta içinde, ekteki açıklamayı ya da uygun göreceğiniz bir metni basın açıklaması ile paylaşmanız dileğiyle, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

 

Saygılarımızla,

Prof. Dr. Feride Aksu Tanık
TTB Merkez Konseyi
Genel Sekreteri

ttb'den
"güvencesiz
çalışmaya
son
!"
mitingi
Yorum (2)
Hasan Karataş
''Sağlıkçı'' ne demek yav? Kim uyduruyor böyle terimleri? TTB 'nin bu yazısında bir tane doktor, hekim ya da tabip kelimesi var mı?Peki TTB kimin odası? Aidatlarını kimlerden topluyor? Ben doktorum arkadaş! Öyle sağlıkçı, sağlık çalışanı diye beni amelelerin arasında sayamazsın.Liseden sonra 10 senemi vererek en zor ve nitelikli eğitim görmüşüm.Lise mezunu muamelesi yapma!. Aksi takdirde adını değiştir:Sağlıkçılar Odası yap!Aidatlarını da kimden alıyorsan al. Benim adımı ve paramı kullanarak amelecilik yapma!
0
Cevapla
amele
Sevgili Recep AKDAĞ doktor olmayan sağlık çalışanlarına amele diyecek kadar burnu havada olan,yolda sokakta gördüğü arkadaşına esnafa kibirinden selam bile vermeyen bu zihniyete az bile yapıyosun...Durmak yok yola devam..
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir