Medimagazin logo

Tam Günde hekimlere 15 gün süre

Sağlık Bakanlığı hem Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile anlaşmalı hastanelerde çalışan hem de muayenehanesi olan hekimlere Tam Gün kapsamında, tercih yapmak için 15 gün süre verdi.
Kaynak: ZAMAN - ÇAĞLAR AVCI
Tam Günde hekimlere 15 gün süre
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü'nün, bu durumdaki tüm hekimlere yaptığı tebligatta, "Hekimlerle alakalı 1219 sayılı kanuna göre, muayenehanesi olan hekimlerin aynı zamanda SGK ile sözleşmeli hizmet veren özel sağlık kuruluşlarında kadrolu/geçici kadrolu olarak çalışamayacağından muayenehane veya çalıştığı özel sağlık kuruluşları arasında tercih yapması gerekmektedir." dendi. Yapılan açıklamada, doktorların 15 gün içinde karar vermemesi halinde SGK ile anlaşmalı özellerdeki çalışmalarının sonlandırılacağı ve çalışma belgelerinin iptal edileceği belirtildi. İstanbul'da 300 civarında doktorun bu konumda olduğu belirtiliyor. Bu durumdan en çok kadın doğumcular etkileniyor.
 

tam
günde
hekimlere
15
gün
süre
Yorum (40)
DrHasanŞevkiTopuz
Bravo!! Çünkü; SUT fiyatlarının daha da düşeceği, Böylece devlette ve özelde hakedişlerin daha da azalacağı, Ama doktorların hiçbir zaman, Tek başına çalışıp kazanamayacağı, Ve tek patronlarının SGK olabileceği, Bundan daha iyi ilan edilemezdi!!! Bu kararı önemseyin ve dikkatle bakın, Yakında neler olacağını çok iyi anlarsınız..
0
Cevapla
baran ince
pes ya bu kadarına mahkeme karar verdi.aynı olay denizlide de oldu.hekimler idari mahkemeye başvurdu.yürütme durdurma kararı çıktı.bu meslek yapılmaz artıkk
0
Cevapla
ha
başbakan yerli oto üretecek babayiğit yokmu diyordu, bende bu ülkede yatırım yapacak kadar enayimiyiz diyorum; size güvenip özel hastaneye yatırım yapanların burunlarından fitil fitil getirdiniz, bu ülkede doktor olmuş insanlarında burunlarından fitil fitil getiriyorsunuz. bu şartlara yabancı doktorların geleceğinimi sanıyorsunuz, size bir tiyo vereyimmi bu gidişle fırsatını bulduğunda bütün doktorlar yurt dışına tüğecek değil yabancı yerli doktor bile bulamayacaksınız bu ülkede çalıştırmak için
0
Cevapla
DrHalise
Ertosun aynen böyle anlatmıştı işte. Adam kaçgün önceden söyledi bize herkes olmaz dedi. bak ne dediyse çıkıyor
0
Cevapla
Kamuran Kor
Bu tebligat sadece Sağlık Bakanlığına bağlı kurumlarda görev yapan doktorları mı kapsayacak ? Üniversite hastanelerinde görev yapan doktorları da kapsayıp kapsamadığı hakkında editörün bir açıklama yapması gerekiyor... Saygılarımla.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir