Medimagazin logo

Serhan Şeşen'in ölümünde 2 doktora yargı yolu

Serhan Şeşen'in ölümüyle ilgili olarak yürütülen soruşturmada iki doktor 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanabilir
Serhan Şeşen'in ölümünde 2 doktora yargı yolu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol
Serhan Şeşen'in ölümüyle ilgili olarak yürütülen soruşturmada iki doktor 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanabilir.

Grup Gündoğarken üyesi Burhan Şeşen'in 18 yaşındaki oğlu Serhan Şeşen'in ölümüyle ilgili olarak yürütülen soruşturma adres değiştirdi. Geçtiğimiz Aralık ayında Alman Hastanesi'nde yaşamını yitiren Şeşen'in ölümünü şüpheli bularak soruşturma başlatan Beyoğlu Cumhuriyet Savcılığı, teşhisin konulduğu Sema Hastanesi'nin Beyoğlu sınırları içerisinde olmadığı için yetkisizlik kararı verdi. Savcılık Şeşen'in dosyasını Kartal Cumhuriyet Savcılığı'na gönderdi. Soruşturma dosyasında Serhan Şeşen'e müdahalede bulunan görevli iki doktor 'taksirle ölüme sebebiyet' suçundan 'şüpheli' sıfatı ile yer alıyor.

6 yıla kadar hapis istemi
Baba Şeşen'in şikayeti ve Adli Tıp Kurumu tarafından hazırlanacak otopsi raporuna göre savcılık, şüpheliler hakkında dava açacak. Kartal Savcılığı, Serhan Şeşen'in ölümünü 'şüpheli' bulması halinde Özel Sema Hastanesi ile iki doktor hakkında 'taksirle ölüme sebep olmak' suçundan 2 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanabilir.
serhan
şeşen'in
ölümünde
2
doktora
yargı
yolu
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir