Medimagazin logo

SAÜ ile valilik arasında hastanenin ortak kullanımı için protokol imzalandı

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) ile Sakarya Valiliği arasında Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin ortak kullanımı için protokol imzalandı.
SAÜ ile valilik arasında hastanenin ortak kullanımı için protokol imzalandı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

SÜ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Vali Mustafa Büyük ve SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas tarafından imzalanan protokol ile üniversitenin sağlık alanında eğitim ve uygulama hizmetlerini sürdürebilmesini ve bölgede ihtiyaç duyulan sağlık hizmetlerinin etkin bir şekilde karşılanmasını ve konuya ilişkin uygulamaların ilgili mevzuata uygun olarak yürütülmesi amaçlanıyor.


    18 Şubat 2011 tarihli ve 27850 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Sağlık Bakanlığına Bağlı Sağlık Tesisleri ve Üniversitelere Ait İlgili Birimlerin Birlikte Kullanımı ve İşbirliği Usul ve Esasları Hakkında Yönetmeliğin” 5 inci maddesinin (c) bendine dayanılarak hazırlanan protokol ile halen devam etmekte olan ortak kullanım 4 yıl daha devam ettirilecek. SAÜ Tıp Fakültesi öğretim üyeleri Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yapmaya devam edecek.


    Valilikte düzenlenen protokol imza töreninde konuşan Vali Büyük, ortak kullanım sayesinde Sakarya’daki sağlık hizmetlerinin çok daha ileri aşamalara geleceğini, verilen hizmetin kalite ve standardının artacağını söyledi.


    2007 yılında kurulan ve 2008–2009 Eğitim-Öğretim yılında da öğrenci almaya başlayan SAÜ Tıp Fakültesi, sağlık hizmetlerini 2009 yılından beri Sağlık Bakanlığı ile imzalanan protokol çerçevesinde Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sürdürüyor.

saü
ile
valilik
arasında
hastanenin
ortak
kullanımı
için
protokol
imzalandı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir