Medimagazin logo

Sağlıkta kaos günleri

Doktorlar için "Tam gün" sistemi getirilince vatandaş mağdur oldu. Birçok hastanede muayene ve ameliyatlar aksıyor. Muayenehanesi olan ve kamuda da çalışan doktorların istifası, devlet hastanelerinde hekim açığına yol açtı
Kaynak: POSTA
Sağlıkta kaos günleri
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Doktorlar için KHK ile ‘’Tam gün’’ sistemi getirilmesi, vatandaşları da sıkıntıya soktu. Birçok hastanede muayene ve ameliyatlar aksamaya başladı. Muayenehanesi olan ve kamuda da çalışan doktorların istifası ise devlet hastanelerinde sorunlara ve hekim açığına yol açtı.

Hekimlerin muayenehane ya da devlet hastaneleri arasında seçim yapmasına dayanan Tam Gün sistemi devreye sokulunca sorunlar başladı.  Çok sayıda hekim kamudaki görevlerini bırakınca devlet hastanelerinde, teşhis ve ameliyatlar konusunda randevu iptalleri başladı. Türk Tabipleri Birliği (TTB), “Ameliyat durdu, hastalar perişan” açıklaması yaptı.

BAKANLIK AKSİ GÖRÜŞTE

Muayenehanesini kapatmayan hekim, devlet hastanelerinde ve SGK’ya bağlı sağlık kuruluşlarında muayene ve ameliyat yapamıyor. Döner sermaye geliri de kesiliyor.  Pek çok hekim kamudaki işlerinden ayrılarak muayenehanelerine döndü ya da özel hastanelere yöneldi. Bu da kamudaki sağlık sisteminde boşluğa neden oldu.

Sağlık Bakanlığı ise Tam Gün yasasının toplam 630 hekimi ilgilendirdiği, bunların tıp fakültelerindeki hekimler içerisinde yüzde 5, tüm hekimler içerisinde ise yüzde 1’in altında olduğu, bir sıkıntı olmayacağını savunuyor.

sağlıkta
kaos
günleri
Yorum (2)
yrgn
şu anda ülkeye ilk çağdan kalma uygulamalar bile getirilse kimsenin gıkı çıkmaz biraz süre geçer herkes duruma adapte olur.. sorun çıkınca da hırslarını doktorlardan çıkarırlar.. kaos çıksa ne olacak çıkmasa ne olacak..
0
Cevapla
UZM .DR
SIKINTI YOK DEMEK ÖLÜM MÜ YOK DEMEK. HASTALAR PANİK HALİNDE TAŞIMA SU İLE KADIN DOĞUM HİZMETİ VERİLEMEZ. BU PATLAR.KADIN DOĞUMUN ACİLLERİ..ACİL MÜDEHALE İSTER HEMORROİD KANAMASINA BENZEMEZ....KAOS VARDIR VE ARTACAK ...BU ÖNLEMEMEZ AMA SİSTEMCİLER BUNU NORMAL ÖNGÖRECEKTİR...KENDİ BAŞLARINA GELMEDİĞİ SÜREÇTEDE ÖNGÖRMEYE DEVAM EDERLER..ARTIK YORUM DA YAZMAYACAM....SİSTEM SİZİN OLSUN...TAM GÜNÜNÜZ ZOR..
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir