Medimagazin logo

'Sadece kalp ağrısı' şikayeti vardı diyerek ölümün doktor hatası olduğunu iddia etti

Tokat'ta Halil Aslan, kalp ağrısı şikayeti nedeniyle kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Aslan'ın yakınları 'doktor hatası' bulunduğunu iddia ederek savcılığa suç duyurusunda bulundu
Kaynak: HABERTÜRK
'Sadece kalp ağrısı' şikayeti vardı diyerek ölümün doktor hatası olduğunu iddia etti
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Tokat'ta kalp ağrısı şikayetiyle gittiği özel hastanede ameliyata alınan ve sonrasında yaşamını yitiren 60 yaşındaki Halil Aslan'ın yakınları, 'doktor hatası' bulunduğunu iddia ederek savcılığa suç duyurusu yaptı.
Tokat'ta merkeze bağlı Eze köyünde yaşayan evli ve 5 çocuk babası Halil Arslan, 8 gün önce kalp ağrısı şikayeti nedeniyle oğlu Selçuk Arslan tarafından Tokat Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Burada anjiyo cihazı olmadığı gerekçesiyle kentte faaliyet gösteren özel bir hastaneye sevk edildi.
Tedaviye alınan Arslan'ın, tıkalı damaları anjiyoda açılmayınca hemen ameliyata alındı. Yaklaşık 6 saat süren ameliyatın ardından yoğun bakım odasına alınan Halil Arslan, sabah saat 04.00 sıralarında öldü. Ailesi tarafından hastane morgundan cenazesi alınan Halil Arslan, köyünde toprağa verildi.
KARDEŞİ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU
Olay sonrası kardeşi Kadir Arslan, özel hastane hakkında doktorların ihmali bulunduğu iddiasıyla Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Ağabeyinin sadece kalp ağrısı şikayeti ile gittiği devlet hastanesinden özel hastaneye sevk edildiğini, sonrasında ise 2 saat sürecek denilen ameliyattan 6 saat sonra çıkalıldığını ve hayatını kaybettiğini belirten Kadir Arslan şöyle dedi: ''Özel hastaneye gittiğimde doktor M.E.S. ile görüştüm. Doktor bana hastanın damarının tıkalı olduğunu, anjiyo da açamadıklarını, hastanın ameliyat edilmesi gerektiğini aksi takdirde öleceğini söyledi. Ameliyatın 2 saat süreceğini ifade ederek bizi ikna etti. Saat 17.00 sıralarında ameliyata alındı. Gece 01.00'da ameliyattan yoğun bakım odasına alındı. Sonrasında bize doktor hastanın ölüm riskinin yüksek olduğunu, Allah'tan ümidin kesilmeyeceğini, kalbinin durduğunu, cihaza bağlandığını, hastanın 72 saat cihazda kalması gerektiğini söyledi. Sabaha karşı 04.00'da doktor hastayı kaybettiklerini söyledi. Ertesi gün ben ağabeyimi defnettim. Daha sonra hastane yönetimi ile görüşerek ölüm nedeni ile ilgili izahta bulunmalarını istedim. Herhangi bir izahta bulunamadılar. Tıbbi terimler kullanarak hastayı kaybettiklerini söylediler. Hukuki süreci başlattım. Ölüm raporunda 'normal ölüm' yeri işaretlenmişti. Benim hastam normal ölmedi, öldürüldü."
Öte yandan hastane yönetimi ise olayla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı. Şikayet üzerine Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlattı.

'sadece
kalp
ağrısı'
şikayeti
vardı
diyerek
ölümün
doktor
hatası
olduğunu
iddia
etti
Yorum (9)
Göz dr
Hastane ve doktor, bu açıklamayı yapan hasta yakını için suç duyurusunda bulunsun ve manevi tazminat davası açsın. ' Ölmedi, öldürüldü' ne demek? Bunun bir cezası olmalı. Bunun gibilere sağlık hizmeti vermeyeceksin. Madem çok biliyor, abisini evde kendi tedavi etseydi.
34
Cevapla
Emre Çay
Azraile dava açın bence sayın Kadir Arslan.
17
Cevapla
Mehmet Karadeniz
Anlayacağı dilden anlatmak lazımdı şikayetçi haklı! "Ölüm hak olmasa idi Hz Muhammed ölmezdi" Takdir-i İlahi Allah'ın aldığı canı mı sorguluyorsun denilebilirdi
16
Cevapla
dres
Yakında hastane bahçesinde gezerken ölene bile doktorlar suçlu diyecekler. Yahu insanlar çok acayip oldu
14
Cevapla
postenflamatuar
Malpraktis davasından trilyonlar elde etme ihtimali bazı insanları bu hale getirir, acıyı ranta çevirmenin derdine düşer. Doktorların kanını emmek için sistemin kendisine verdiği avantajları sonuna kadar kullanır. Yani hastaya faydalı olacağım diye mevcut yasal mevzuatın sınırlarını aşmayın, aleyhinizde kullanılabilecek uygulamalardan için hasta için çok faydalı olsa bile uzak durun. Çünkü sizlere katil sıfatını yapıştırmak için azimle bekleyen hasta yakınları çoktur ve gün
23
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir