Medimagazin logo

Röntgen cihazında ölüme dava

Kaynak: SABAH
Röntgen cihazında ölüme dava
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İstanbul'da anne Emine Kulan (32) bakım parası ödenmesini istediği zihinsel engelli kızı Aleyna'yı (7), heyet raporu almak için 28 Mayıs 2013'te Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürdü. İstenen röntgen filminin çekimi sırasında teknisyenler Kulan'dan kızını sabit tutmasını istedi. Çekim sırasında cihazın hareketli parçasının sıkıştırdığı Kulan hayatını kaybetti. Olayla ilgili hazırlanan iddianamede 2 teknisyen ile doktorun "taksirle ölüme neden olma" suçundan 6 yıla kadar hapsi istendi.
 

röntgen
cihazında
ölüme
dava
Yorum (10)
murat
burada tek suçlu uygunsuz ortama o cihazı monte eden veya izin verendedir görüldüğü kadarı ile
0
Cevapla
murat çelikten
bakanlık özel muayenehane açacağın zaman kırk dereden su getirttirir ama kendi hastaneleri dökülür. Toki ye hastane yaptırır acil önüne ambulans giremez. poliklinik yaptırır kapısından sedye giremez, hadi diyelim girdi sedyeyi alacak kadar yer yoktur polikliniklerde. Böyle rezil hastanelerde çalışıyoruz. sağlık çalışanlarına şiddet uygulanmasını nasıl daha da arttırabiliriz diye müteahhit e görev versen, ancak böyle bir hastane mimarisi çizip yapar ve bakanlığa teslim ederler. Sağlık Bakanlığî'nın hastane mimarisi iç dekorasyonu ile ilgilenen bir birimi yokmudur? yoksa açılsın ve tüm hastanelere onların onayından geçsin. varsa da işlerini yapmadıkları için görevden atılsınlar.
0
Cevapla
RKTR
Film istemini yapan doktora neden dava açılmış ki ? Röntgen cihazının düzgün işleyişinden doktor mu sorumlu ?
0
Cevapla
aydin sinal
röntgen cihazi nasil insan öldürür,vallahi anlamadim,40 yillik meslek hayatinda binlerce defa her cesit rontgen makinasi gördüm ama ilk defa adam öldüren makina duydum,sanki elektrikli sandalya!zihinsel engelli kiza bir sedasyon verememislermi de anasi tutacak!!! bir söz vardir,ölene rahmet,kalana sabir,faile zabit,asayis berkemal.
0
Cevapla
surgeon
muhtemelen dava istem yapan doktora değil de sorumlu radyologa açılmıştır..
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir