Medimagazin logo

Rektör adayı Gürel projelerini anlattı

Ordu Üniversitesi Rektör Adayı Prof. Dr. Hulusi Gürel, sağlık turizmi kanalıyla Ordu ekonomisine önemli katkı yapabileceklerini kaydetti
Rektör adayı Gürel projelerini anlattı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Ordu Üniversitesi Rektörlüğü için aday olan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hulusi Gürel, üniversiteyi Ordu insanına yön veren bir kurum haline getirmek istediğini söyledi.

 

Prof. Dr. Hulusi Gürel, yaptığı yazılı açıklamada, Ordu Üniversitesinde kalite ve verimliliği ön plana çıkarmak için çalışmalar yapmak istediğini ve Ordu'ya katkı yapacak şekilde tüm birimlerin çalıştırılacağını ifade etti. Bilindiği gibi ilin sanayi açısından çok gelişmiş olmadığını anlatan Gürel, şunları söyledi:

 

"Bu nedenle sağlık konusunu Ordu için çok önemsiyorum. Şehrimizin turizme yöneldiğini düşünürsek sağlık turizmi kanalıyla Ordu ekonomisine Tıp Fakültesi Hastanesi, Diş Hekimliği Fakültesi ve özel sağlık kuruluşlarının önemli bir katkı sağlayacağı açıktır."

 

1986 yılında yaşanan Çernobil faciasından dolayı bölgede kanser vakalarının arttığını anlatan Gürel, "Bu hastalığın yerinde teşhis ve tedavisi için ilimizde Kanser Araştırma ve Tedavi Merkezi kurma mecburiyetimiz bulunmaktadır. Bütün bunların gerçekleşmesi güçlü, deneyimli ve vizyon sahibi bir üniversite yönetimiyle mümkün. Biz de gücümüzü ve tecrübemizi Ordu Üniversitesi için kullanacağız" dedi.

 

Tüm fakültelerin aktif olarak Ordu için projeler üreteceğini anlatan Gürel, sözlerine şöyle devam etti:

"Tarımın gelişmesi ve verimliliği artırmak için Ziraat Fakültesini, denizden maksimum verim alabilmek için Deniz Bilimleri Fakültesini, il ekonomisine katkıda bulunmak adına bilimsel çalışmalar yapabilmesi için İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesini, eğitime katkı sağlayacak Fen Edebiyat Fakültesini, sağlık alanında Diş Hekimliği Fakültesini, bilgili ve donanımlı, ihtiyaç duyulan ara eleman açığını karşılamak için Meslek Yüksek Okullarımızı unutmayacağız. Daima onlarla yakından ilgilenip sorunlarını sorunumuz olarak görüp önlerindeki engelleri birlikte kaldıracağız."

rektör
adayı
gürel
projelerini
anlattı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir