Medimagazin logo

Prof. Dr. Sezer Hatemi son yolculuğuna uğurlandı

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Pediatrik Endokrinoloji Bölümünün kurucusu Prof. Sezer Hatemi, Zincirlikuyu Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.
Kaynak: DHA
Prof. Dr. Sezer Hatemi son yolculuğuna uğurlandı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Geçtiğimiz gün 90 yaşında hayatını kaybeden, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Pediatrik Endokrinoloji Bölümünün kurucusu, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Sezer Hatemi son yolculuğuna uğurlandı. 

Prof. Dr. Sezer Hatemi, ikindi namazının ardından Zincirlikuyu Camisi’nde kılınan cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedildi. 

Cenazede, taziyeleri eşi Prof. Dr. Hüsrev Hatemi kabul etti. Cenazeye İstanbul Valisi Davut Gül, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörü Prof. Dr. Nuri Aydın, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oğuz Çetinkale ve aile yakınları katıldı. 

Cenazeye katılan Prof. Dr. Bekir Karlığa, “Allah rahmet eylesin. Son derece insancıl, insan seven, o duygulara tercüman olan bir hanımefendiydi. Yaklaşık 40 yıldır tanırım kendisini, rahmet ve rahmana kavuştu şimdi. Cenabı Allah’ın habibi kimyasına nail eylemesini temenni ediyorum. Bu halde söylenecek fazla bir şey yok. Sözün bittiği andayız" dedi.

Tıp camiasının acı kaybı! Prof. Dr. Sezer Hatemi hayatını kaybetti

prof dr sezer hatemi
doktor
hekim
cerrahpasa tip fakultesi
pediatrik endokrinoloji
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir